Zpět na » Premier League » Jonny Evans by po povedených výkonech v přípravě mohl v Manchesteru United zůstat

Jonny Evans by po povedených výkonech v přípravě mohl v Manchesteru United zůstat

Jonny Evans by po povedených výkonech v přípravě mohl v Manchesteru United zůstat © iconsport.photo - Jonny Evans nezklamal

0

Líbilo se

02.08. - Manchester United překvapil dočasným podpisem zkušeného obránce Jonnyho Evanse. Ten klub posílil pro zápas s Lyonem a Wrexhamem, do kterého nastoupil po boku klubových mladíků. Podal celkem dobré výkony a Red Devills reálně přemýšlí nad tím, že Evanse podepíší do konce sezóny a rozšíří tak své možnosti v zadních řadách. Fanoušci by si to přáli.

Jonny Evans už od roku 2004 hrával za Manchester United. V prvním týmu hrával od roku 2006. Platil za velký talent, ale prakticky nikdy se nedostal z pozice náhradníka. I přesto ale stihl 198 zápasů, vyhrál Ligu mistrů a 3 ligové tituly. Z klubu odešel v roce 2015. Stal se velkou oporou West Bromu, ale po 3 sezónách neodvrátil sestup a přestoupil do Leicesteru. Strávil tu 5 let, ale ani v poslední sezóně nedokázal ostudu v podobě sestupu ovlivnit. Kdo ví? Kdyby byl třeba zdravý, dokázal by vyřešit tragickou situaci v obraně The Foxes.

Vypršela mu smlouva a novou nepodepsal. Na necelý měsíc ho ale podpesal Erik ten Hag, kterému před návratem stoperů chyběly možnosti do přátelských utkání s Leedsem, Lyonem a Wrexhamem v San Diegu, kam odjeli pouze mladíci. Do konce července tedy mohl nastupovat právě Evans. Utkání s Leedsem sice nestihl, ale s Lyonem a Wrexhamem si zahrál. Podal velmi solidní výkony a jeho zkušenost dokázala zklidnit i jeho o dost mladší a nezkušené spoluhráče, ačkoliv Red Devills na Wrexham nestačily. Zasloužil si tak i start proti Borussii Dortmund

Nabízí se tu tak reálná možnost toho, že by Evans mohl v Manchesteru zůstat a rozšířit možnosti v obraně. Fanoušci by si ho přáli místo Harryho Maguira. Ten má být na odchodu, ačkoliv za něj Manchester United zatím nabídky odmítá. Jako čtvrtý stoper za Martínezem, Varanem a Lindelofem by Evans asi určitě nic nezkazil a i v minulé sezóně, když zrovna nebyl zraněný, ukázal, že kvalitu na boje v Premier League stále má. Byl zřejmě suverénně nejlepším stoperem Leicesteru společně se Soyuncem, který ale nehrál protože nechtěl prodloužit smlouvu. Ego zkousl až Dean Smith, když bylo pozdě.

David Suchý / thesun.co.uk

Noviny
Nejnovější články