Zpět na » Premier League » Nejlukrativnější smlouva v historii: Manchester United se dohodl s Adidasem na prodloužení do roku 2035

Nejlukrativnější smlouva v historii: Manchester United se dohodl s Adidasem na prodloužení do roku 2035

Nejlukrativnější smlouva v historii: Manchester United se dohodl s Adidasem na prodloužení do roku 2035 © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Manchester United a Adidas

1

Líbilo se

31.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Takřka miliardu liber má hodnotu nová smlouva mezi Manchesterem United a Adidasem. Klub z Old Trafford se s německou firmou dohodl na desetiletém prodloužení spolupráce, která bude tedy trvat minimálně až do roku 2035. Podle dostupných informací jde o největší smlouvu v historii Premier League.

Manchester United se dohodl na desetiletém prodloužení spolupráce se společností Adidas v hodnotě minimálně 900 milionů liber.

Nová smlouva United s německým výrobcem tedy platí do června 2035, přičemž předchozí desetiletá dohoda měla hodnotu 750 milionů liber.

Předpokládá se, že se jedná o největší smlouvu v historii Premier League, která je založena na příjmech za sezónu.

Chelsea v roce 2016 podepsala se společností Nike smlouvu v hodnotě 900 milionů liber, ta se však vztahovala na patnáctileté období od roku 2017.

„Vztah mezi Manchesterem United a Adidasem je jedním z nejikoničtějších ve světovém sportu,“ řekl výkonný ředitel United Richard Arnold.

„Naše partnerství, jehož kořeny sahají do 80. let minulého století, bylo v uplynulém desetiletí znovuobjeveno díky nejinovativnějším designům a technologiím v oblasti sportovního oblečení.“

Nejnovější partnerství obou stran začalo na začátku sezony 2015/2016. Společnost Adidas předtím dodávala soupravy United v letech 1980-1992.

Američtí majitelé, rodina Glazerů, stále jednají o prodeji United, kteří uvedli, že nová smlouva má minimální peněžní záruku ve výši 900 milionů liber s výhradou určitých úprav.

Podle poslední výroční zprávy United původní dohoda s Adidasem váže část ročních plateb na účast klubu v Lize mistrů.

Neúčast v Lize mistrů ve dvou po sobě jdoucích sezónách by snížila roční platby o 30 %.

Trojnásobní vítězové se v této sezoně vrátí do hlavní evropské klubové soutěže, protože se jim nepodařilo kvalifikovat do ročníku 2022/2023.

Přestože United v minulé sezoně nehráli Ligu mistrů, minulý měsíc uvedli, že klub směřuje k rekordním příjmům.

Klub dodal, že nová smlouva s Adidasem zvýší důraz na ženský tým United od jeho znovuzavedení v roce 2018.

Výkonný ředitel společnosti Adidas Bjorn Gulden uvedl: „Adidas a Manchester United jsou dvě nejvýznamnější značky v mezinárodním fotbale a je pro nás zcela přirozené pokračovat v naší spolupráci.“

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články