Zpět na » Premier League » Transfermarket finálně upravil hodnoty hráčů z Premier League

Transfermarket finálně upravil hodnoty hráčů z Premier League

Transfermarket finálně upravil hodnoty hráčů z Premier League © iconsport.photo - Virgil van Dijk se musí zlepšit

0

Líbilo se

22.06. - Transfermarket se po konci sezóny podíval na zoubek i největším hvězdám Premier League. Nejvíce na ceně stouply především hvězdy Brightonu. Seagulls celkově stoupli na hodnotě o více než 100 milionů eur. Naopak nejvíce se ubíralo u Liverpoolu, kde se tomu nevyhal snad žádná z tradičních hvězd. Ubíralo se ale i kvůli věku, jako třeba u Kevina De Bruyneho.

Vítězové

Alexis Mac Allister - Argentinský mistr světa je největším vítězem této úpravy hodnot. Čerstvá posila Liverpoolu, která na Anfield Road údajně přestoupí za částku okolo 30 milionů eur se nyní pyšní hodnotou až 65 milionů eur. Liverpool to tady opravdu vyhrál. Mac Allister má za sebou výbornou sezónu. Brightonu velkou měrou pomohl k evropským příčkám a velký přestup si zasloužil už jen díky tomu, jaké výkony předváděl za Argentinu na zlatém světovém šampionátu. Mac Allister je pro Liverpool opravdu klíčovou posilou.

Evan Ferguson a Alexis Mac Allister

Evan Ferguson - Sledovat tohohle útočníka se opravdu vyplatí. Ve svých 18 letech je neuvěřitelně fyzicky vyspělý, zkušeně zakončuje a jeho potenciál je opravdu obří. Brighton aktuálně nemá žádného opravdu extra kvalitního útočníka a tak bude post 9 v příští sezóně jeho. V letošním ročníku si na své konto připsal 6 gólů a 2 asistence a válí i za reprezentaci Irska. Jeho nová hodnota je 30 milionů eur a pokud bude ve svých výkonech pokračovat, jen a jen poroste. Nebude to trvat dlouho a o Evana Fergusona se sthrne opravdový boj.

Alexander Isak - V první polovině sezóny ho ze hry vyřadilo zranění, ale po svém návratu na hřiště jasně ukázal, proč se právě on stal nejdražší posilou v historii Newcastlu. Švédský útočník nebyl jen úspěšným zakončovatelem, ale dokázal skvěle tvořit hru, podržet balón, rozjet sám individuální akci a tak dále. Komplexní útočník s obrovským potenciálem. Ve 22 zápasech vstřelil 10 gólů a jeho hodnota vystřelila k 70 milionům eur, což je částka, za kterou do Newcastlu přišel z Realu Sociedad před touto sezónou.

Alexander Isak

Poražení

Jadon Sancho - Když odcházel z Borussie Dortmund, mluvilo se o něm jako o hráči, jenž je společně s Robertem Lewandowskim nejlepším hráčem Bundesligy. Dlouho očekávaný přestup do Manchesteru United se mu ale vůbec nepovedl podle jeho představ. První sezóna nebyla dobrá a druhá byla snad ještě horší. Během tří let na své hodnotě ztratil 85 milionů eur. Dříve patřil k nejdražším na světě. Těch jeho aktuálních 45 milionů je vzhledem k jeho výkonům možná ještě hodně, ale roli samozřejmě hraje i to, že je mu stále pouze 23 let.

Virgil van Dijk - Co se to sakra stalo s nejlepším stoperem na světě, přes kterého kdysi za celou sezónu neprošel protihráč? Když už se Liverpoolu nedařilo, van Dijk ho držel. Letos byl častokrát spíše slabinou The Reds. Špatné bránění, postavení, hloupé chyby, fauly. Virgil van Dijk prožil dost možná svou nejhorší sezónu v Anglii. V Liverpoolu tak doufají, že se v nové sezóně VVD vzpamatuje a opět začne podávat skvělé výkony, které naznačoval občas na konci sezóny. Se svými slabými výkony a věkem 31 let je jeho aktuální hodnota 35 milionů eur.

Virgil van Dijk

Kalidou Koulibaly - Dnes už můžeme říct, že jeho první a poslední sezóna v Chelsea se mu hrubě nevydařila. Přicházel s obřím očekáváním, ale to ani zdaleka nenaplnil. V Neapoli byl skálou, kapitánem a legendou, jenže v Londýně to byla těžká bída a sezónu dokončil jako náhradník. Teď už se dohodl na přestupu do saudskoarabského Al-Hilal, kde si přijde na pěkné peníze. Hold ne vždy velký přestup "na stará kolena" vyjde a 32letý kapitán reprezentace Senegalu o tom ví své. Do nového působiště půjde s hodnotou 15 milionů eur.

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články