Zpět na » Premier League » Tottenham má novou brankářskou jedničku. Z Empoli přichází Ital Vicario

Tottenham má novou brankářskou jedničku. Z Empoli přichází Ital Vicario

Tottenham má novou brankářskou jedničku. Z Empoli přichází Ital Vicario © iconsport.photo - Novou jedničkou Tottenhamu bude Vicario

0

Líbilo se

22.06. - Ačkoliv už se Tottenham dohodl s Davidem Rayou, Brentford působí opravdu tvrdohlavě a za svého gólmana, kterému příští léto končí smlouva, požaduje 40 milionů eur. Skutečně přepal. Spurs se tak obrátili na jiné adepty a nyní je údajně hotovo. Novou jedničkou Tottenhamu se stane italský brankář Guglielmo Vicario. Za něj do Empoli příjde 19 milionů eur.

Guglielmo Vicario ještě v evropském fotbale není moc známé jméno. Je odchovancem Udinese, ale v prvním týmu se nikdy moc neprosadil. Přestoupil ale do Benátek, kde se stal velkou oporou a v roce 2019 přestoupil do Cagliari. Ani tam toho ale moc neodchytal. Zachytal si v rámci hostování i za Perugii. Další hostování přišlo v Empoli. Během minulé sezóny se stal oporou a v létě ho tento malinký klub přivedl za 8,5 milionu eur na trvalý přestup. V Empoli mu opravdu věřili, protože více peněz dříve stál pouze útočník La Gumina.

A důvěra se vyplatila. V letošní sezóně se totiž Vicario stal jedním z vůbec nejlepších brankářů v Evropě. V Empoli byl ještě větší oporou než byl předtím a vzešlo z toho pohodlné udržení a 14. místo. Svými výkony si dokonce řekl i o pozvánku do italské reprezentace a to jako brankář opravdu není jen tak. Kdokoliv kdo tedy toto léto hledá gólmana se začal spojovat právě s 26letým Vicariem. A to včetně Tottenhamu, se kterým se rozloučí legendární Lloris. Dohodnutý už byl s Davidem Rayou, za kterého ale Brentford nabízí nesmyslné peníze vzhledem k tomu, že mu končí smlouva už za rok.

Tottenham prostě nebyl ochotný 40 milionů za Rayu zaplatit a zrak tedy obrátil na oporu Empoli. A vyšlo to. Dohodl se na přestupové částce 19 milionů eur. Za jednoho Rayu tedy můžete mít dvakrát Guglielma Vicaria, nejlepšího brankáře Serie A této sezóny. Tento stále ještě poměrně perspektivní gólman na Tottenham Hotspur Stadium podepíše pětiletý kontrakt do roku 2028 a stane se jedničkou. Úkol to nebude lehký. Lloris se stal klubovou legendou a i přesto, že poslední sezóna byla opravdu nevydařená, nahrazovat se bude těžko.

David Suchý / twitter.com

Noviny
Nejnovější články