Zpět na » Premier League » Liverpool má nového sportovního ředitele. Je jím 59letý Němec Jörg Schmadtke

Premier League - Liverpool má nového sportovního ředitele. Je jím 59letý Němec Jörg Schmadtke

Liverpool má nového sportovního ředitele. Je jím 59letý Němec Jörg Schmadtke © iconsport.photo - Jörg Schmadtke bude mít v Liverpoolu těžký úkol

0

Líbilo se

30.05. - Julian Ward v roli sportovního ředitele Liverpoolu na přestupovém trhu selhal a po těžké sezóně a pouhých 12 měsících ve funkci končí. Liverpool už ale přivedl náhradu, která má zajistit úspěšné letní přestupové období, které má být pro klub klíčové. Novým sportovním ředitelem je 59letý Němec Jörg Schmadtke, jenž naposledy působil na stejné pozici v německém Wolfsburgu.

Liverpool v létě nedokázal zareagovat na zřejmou situaci v týmu, tedy absenci kreativity v záložní řadě, a pikal za to celou sezónu. Dosavadní členové záložní řady navíc měli příšernou formu. Sportovní ředitel Julian Ward, který měl přestupy na starost se nakonec rozhodl ve své pozici skončit a už bylo jasné, že Liverpool bude shánět náhradu. Toto léto bude pro The Reds klíčové. Musí se vyřešit již zmiňovaná záloha a další věci. Nový sportovní ředitel bude mít těžký úkol a proto vedení sáhlo po velmi zkušeném jménu.

Do této pozice totiž přilákalo Jörga Schmadtkeho. 59letý Němec naposledy působil ve Wolfsburgu, kde skončil letos v únoru. Do 1.7, kdy klub oficiálně opustí Ward spolu budou pracovat na již rozjednaných přestupech, kterým má být zejména příchod Alexise MacAllistera z Brightonu a situace okolo mladého Fabia Carvalha, který je zřejmě na odchodu. Celkově se předpokládá, že kromě Mac Allistera přijde minimálně ještě jeden záložník. Mluví se hlavně o Mountovi, Nunesovi a Gravenberchovi. Schmadtke podepsal jen krátkodobou smlouvu, takže jeho pokračování bude záležet na jeho úspěchu.

Jürgen Klopp a Jörg Schmadtke

David Suchý / theguardian.com

Nejnovější články