Zpět na » Premier League » Chelsea oficiálně oznámila příchod Mauricia Pochettina. Je to dobrý krok?

Premier League - Chelsea oficiálně oznámila příchod Mauricia Pochettina. Je to dobrý krok?

Chelsea oficiálně oznámila příchod Mauricia Pochettina. Je to dobrý krok? © iconsport.photo - Mauricio Pochettino

0

Líbilo se

30.05. - Díky panu Romanovi jsme o Pochettinově příchodu na Stamford Bridge věděli již pár týdnů, nic oficiální ale nebylo. Až doteď. Příchod argentinského trenéra na svých sociálních sítích oznámil samotný klub. Od 1. července vezme kormidlo a bude chtít tento klub po katastrofické sezóně nasměrovat opět k nejvyšším příčkám a k trofejím. Má na to?

Mauricio Pochettino je považocán za jednoho z nejlepších trenérů v Evropě. Neexistuje snad nikdo, kdo by ho vyloženě neměl rád. S Tottenhamem po svém příchodu ze Southamptonu udělal divy. Z klubu v jehož kádru byla spousta "mrtvého dřeva" udělal perfektně vybalancovaný celek, který bojoval o titul v Premier League a s Liverpoolem si zahrál i ve finále Ligy mistrů. Nejúspěšnější období novodobé klubové historie je zásluha Mauricia Pochettina. Po odvolání si dal pauzu, aby převzal PSG. Vloni s ním sice vyhrál titul, ale s klubem se dohodl na ukončení spolupráce.

51letý kouč od nové sezóny povede Chelsea. Italský novinář Fabrizio Romano o tom informoval již před nějakou dobou, ale nic oficiálního zatím nebylo. Nyní ale Chelsea na svých sociálních sítích oficiálně oznámila příchod nového lodivoda. Klub si ho pojistil na 2 roky s opcí na další sezónu. Je ale správnou volbou? V Tottenhamu na něj nebyl takový tlak a dokázal s tím skvěle pracovat. V týmu navíc neměl superstars jako v PSG nebo teď v Chelsea. Ano byl tu Harry Kane, ale s ním je radost spolupracovat, to stejné Son. Pro klub by i zemřel. Není individualita jako třeba Neymar.

A viděli jsme, že tlak v PSG úplně neunesl a dvakrát úspěšné angažmá to nebylo. V týmu byly spory a výkony na hřišti nebyly nejlepší, ačkoliv vloni bez problémů vyhrál Ligue 1. Chelsea má individualit spoustu. Navíc se nejedná o zkušené borce jako byli Neymar, Mbappé a podobně. Hráči jako Mudryk, Fernandéz nebo Madueke mají každý svou komplikovanou osobnost a hlavně jsou velmi mladí a nezkušení. Vždyť ani jeden z nich v kariéře neodehrál ani 100 profesionálních zápasů. Pochettino bude mít v Chelsea obrovsky těžkou práci. Až tady ukáže, čeho všeho je schopný.

David Suchý / chelseafc.com

Nejnovější články