Zpět na » Premier League » Bukayo Saka podepsal s Arsenalem nový kontrakt do roku 2027 a potěšil Artetu

Premier League - Bukayo Saka podepsal s Arsenalem nový kontrakt do roku 2027 a potěšil Artetu

Bukayo Saka podepsal s Arsenalem nový kontrakt do roku 2027 a potěšil Artetu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Bukayo Saka

0

Líbilo se

23.05. - Gunners si pojistili svou mladou hvězdu. Bukayo Saka prožil skvělou sezónu. Byl a je jedním z hlavních tahounů Artetova celku, který sice prohrál boj o titul s Manchesterem City, ale vrátil se do Ligy mistrů, čímž splnil hlavní cíl. Jednadvacetiletý Saka se stal v tomto ročníku prvním hráčem, který dosáhl na dvouciferný počet gólů i asistencí. Nový kontrakt bude platit až do roku 2027.

Sakova předchozí smlouva měla vypršet na konci příští sezony, nová dohoda je pro Arsenal a manažera Mikela Artetu velmi dobrou zprávou.

Jednadvacetiletý hráč patřil v posledních dvou sezonách k nejvýraznějším hráčům Arsenalu a zároveň se od mistrovství Evropy 2021 etabloval jako klíčový hráč anglického týmu Garetha Southgatea.

Bukayo Saka v této sezoně vstřelil za Arsenal ve všech soutěžích 14 gólů a zaznamenal 11 asistencí, přičemž s 11 góly byl nejlepším střelcem klubu i v minulé sezóně.

Saka byl díky své vynikající sezóně za Arsenal také nominován na ocenění pro nejlepšího hráče sezóny Premier League a nejlepšího mladého hráče sezóny, přičemž Saka se zároveň připojil k Aaronu Ramsdalovi a Gabrielu Martinellimu, kteří se zavázali své budoucnosti v klubu ze severního Londýna.

Manažer Arsenalu Mikel Arteta v exkluzivním rozhovoru pro Sky Sports News při oznámení Sakaovy nové smlouvy vzdal hold charakteru svého křídla - a tomu, jak reprezentuje klub tím nejlepším možným způsobem.

„Nejprve mu gratuluji a děkuji za všechny v klubu, kteří se snažili o uzavření této smlouvy. Jeho rodina, jeho agent, všichni do toho vložili spoustu práce a času,“ řekl Arteta.

„Reprezentuje tento klub tím nejlepším možným způsobem a tuto smlouvu si zasloužil svým přínosem pro tým, klub a tím, jaký je. Nyní se musíme znovu posunout dál.“

„Je to velmi výjimečný člověk. Je opravdu sympatický, velmi skromný a všichni ho tu milují. Způsob, jakým mluví s lidmi, mu opravdu dává čas, aby pochopil, jak se lidé cítí a co potřebují.“

„Není to něco, co dělá kvůli své roli, je upřímný. To je jeho největší vlastnost, že mu na lidech záleží.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články