Zpět na » Premier League » Chelsea chce do branky Andrého Onanu z Interu Milán. Stát by měl okolo 40 milionů eur

Premier League - Chelsea chce do branky Andrého Onanu z Interu Milán. Stát by měl okolo 40 milionů eur

Chelsea chce do branky Andrého Onanu z Interu Milán. Stát by měl okolo 40 milionů eur © iconsport.photo - André Onana se stal oporou Interu Milán

0

Líbilo se

06.05. - Pryč jsou časy, kdy byl Edouard Mendy po triumfu v Lize mistrů považován za nejlepšího brankáře světa. Kepa se sice letos předvedl ve skvělém světle a je jednou z opor The Blues, ale do budoucna se s ním také nepočítá. Vedení klubu se tak aktivně zajímá o gólmana Interu Milán Andrého Onanu. Bývalý brankář Barcelony a Ajaxu by měl stát okolo 40 milionů eur.

André Onana se už jako velmi mladý přesunul z akademie Samuela Eto´a v Kamerunu do Barcelony. Psal se rok 2010. Onana byl velkým talentem, ale dál než do týmu do 19 let to nedotáhl. Pak si vybral přestup do Ajaxu. Po chvíli v týmu do 21 let se po přestupu Jaspera Cillessena do Barcelony se stal jedničkou a oporou prvního týmu. Byl jednou z hvězd Ajaxu při tažení Ligou mistrů a čekal se velký přestup. Jenže bylo zjištěno, že Onana bral prášky uvedené v seznamu zakázaných látek a od fotbalu si dal dlouhou pauzu.

Ke konci minulé sezóny ještě pár zápasů stihl, ale nechal si vypršet smlouvu, aby zadarmo mohl přestoupit do Interu Milán. Tam nejdříve dělal dvojku legendárnímu Samiru Handanovičovi, ale jen se připravoval na převzetí žezla. Ačkoliv slovinská ikona stále dostává prostor, Onana je jedničkou a vede si velmi dobře. Hlavně postup do semifinále Ligy mistrů můžeme označit za jeho zásluhu. Jak proti Portu tak proti Benfice to byly jeho klíčové zákroky, které posunuly Inter Milán dál soutěží až do semifinále, kde se střetne s městským arcirivalem AC Milán.

O Onanu ale má zájem Chelsea. Ta plánuje prodej Edouarda Mendyho a s Kepou, ačkoliv byl jednou ze světlých stránek týmu v této sezóně do budoucna nepočítá. Právě Onana by se vedení zamlouval. 27letý Kamerunec by mohl stát okolo 40 milionů eur, což samozřejmě není málo, ale pro Chelsea je to v porovnání s dosavadními přestupy celkem přijtelná částka. Onana má to nejlepší zřejmě ještě stále před sebou a ukázal, že výkony na nejvyšší úrovni umí podávat i v klíčových zápasech a momentech. Ve zbytku sezóny se ho vyplatí sledovat.

David Suchý / telegraph.co.uk

Nejnovější články