Zpět na » Premier League » Petr Čech vstoupil do síně slávy Premier League. Je v ní teprve jako druhý brankář

Petr Čech vstoupil do síně slávy Premier League. Je v ní teprve jako druhý brankář

Petr Čech vstoupil do síně slávy Premier League. Je v ní teprve jako druhý brankář © iconsport.photo - Petr Čech byl odměněn za svou skvělou kariéru

0

Líbilo se

03.05. - Ikona Chelsea, jeden z nejlepších brankářů historie fotbalu a nyní už i člen síně slávy Premier League. Petr Čech má za sebou fantastickou kariéru, kterou spojil právě především se Stamford Bridge a nyní byl za to ligou odměnen místem mezi těmi největšími ikonami 31leté historie aktuálně nejtěžší a nejlepší ligy světa, mezi které bezpochyby patří. Je novým členem síně slávy.

Petr Čech je odchovancem plzeňské Viktorie, ale přes Blšany se dostal do pražské Sparty, kde na sebe upozornil i větší evropské kluby, jako bylo francouzské Stade Rennes. A stačila jediná sezóna v tomto francouzském celku, aby si ho do Chelsea vybral José Mourinho a udělal z něj novou brankářskou jedničku. A dále to známe. Už i s jeho ikonickou přilbou se stal klubovou ikonou, vyhrál 4x Premier League, slavil i v Lize mistrů a Evropské lize, naskočil celkem do 493 zápasů a vychytal 228 čistých kont. 202 čistých kont v Premier League je doposud rekord.

Pár si jich připsal i v dresu Arsenalu, kam přestoupil v roce 2015, aby udělal místo pro Thibauta Courtoise v Chelsea. Za 4 sezóny odchytal 139 zápasů a rozloučil se proti své Chelsea v neúspěšném finále Evropské ligy. V Chelsea je opravdovou ikonou a nezapomenou na něj ani fanoušci Arsenalu. Oblíbený byl ale prakticky všude. Vedou se spory o tom, kdo že je tím vůbec nejlepším v historii této soutěže. Vedle jmen jako Peter Schmeichel nebo Edwin van der Sar se to Čechovo skloňuje velmi často.

A právě za své neuvěřitelné výkony, rekordy a vliv jaký na Premier League měl se mu nyní dostává velké pocty v podobě místa v Síni slávy Premier League. Má v ní místo jako teprve druhý brankář po Peteru Schmeichelovi. Společně s Čechem jsou novými členy ještě ikonický obránce Leedsu a Manchesteru United Rio Ferdinand a dva nejlepší trenéři historie soutěže a to Sir Alex Ferguson a Arsené Wenger. Kdo ví, jestli se ještě někdy dočkáme dalšího českého člena síně slávy nejslavnější fotbalové ligy na světě.

Petr Čech

David Suchý / premierleague.com

Nejnovější články