Zpět na » Premier League » Nové kontrakty v United: Rashford se zařadí k nejlépe placeným hráčům, De Gea souhlasí se snížením mzdy

Nové kontrakty v United: Rashford se zařadí k nejlépe placeným hráčům, De Gea souhlasí se snížením mzdy

Nové kontrakty v United: Rashford se zařadí k nejlépe placeným hráčům, De Gea souhlasí se snížením mzdy © iconsport.photo - Marcus Rashford

0

Líbilo se

06.04. - S blížícím se koncem sezóny se v Manchesteru United rozbíhají jednání s několika důležitými hráči týmu, kteří brzy vkročí do posledního roku ze svého kontaktu na Old Trafford. A manažer Erik ten Hag přiznává, že je pro něj prioritou co nejrychlejší prodloužení smlouvy s Marcusem Rashfordem, Davidem de Geou, Diogem Dalotem a Fredem.

Úterní podpis čtyřleté smlouvy s Lukem Shawem byl prvním úspěšným krokem v plánu ten Haga prodloužit smlouvy s klíčovými hráči kádru a postavit tak základní kameny v budování úspěšného týmu na dalších několik let.

Hned několika důležitým členům týmu v podobě Marcuse Rashforda, Davide de Gey, Dioga Dalota a Freda totiž měly už na konci této sezóny vypršet stávající kontrakty, United ale již v prosinci využili opci a zmíněným hráčům smlouvu o rok prodloužili.

Ten Hagovi je však jasné, že roční prodloužení smlouvy není řešením z hlediska dlouhodobé strategie a rád by proto ještě před létem vyřešil budoucnost některých hráčů, přičemž prioritou pro něj zůstává útočník Rashford.

Navzdory zájmu Paris Saint-Germain o mladého střelce jsou United přesvědčeni, že anglický reprezentant na Old Trafford zůstane, Rashfordovi proto dávají čas na rozmyšlenou a současně připravují nabídku, která se dorovná nejvyšším příjmům v týmu.

Kromě Rashforda by United měli dosáhnout dohody i s brankářem De Geou na snížených podmínkách a své přání zůstat v klubu už veřejně i soukromě vyjádřili i Dalot a Fred.

„Chceme si je udržet a tak jim nabízíme nové smlouvy, ale teď si musíme s Johnem Murtoughem (fotbalový ředitel United) sednout společně s jejich agenty a uzavřít dohody,“ přiznal ten Hag v rozhovoru pro Sky Sports.

„Doufám, že se nám to podaří dořešit v co nejkratší době, protože to dodá klid i hráčům.“

Kromě prodloužení pobytu stávajících důležitých hráčů, se pro United, kteří se momentálně nachází na čtvrté příčce tabulky Premier League, otevírá i možnost návratu mezi elitu v podobě Ligy mistrů, což by mohlo výrazně pomoci jejich přestupovým možnostem.

Přestože ten Hag poukázal na příklad záložníka Casemira jako hráče, pro kterého byl klub atraktivní, aniž by bojoval v nejprestižnější evropské soutěži, je mu jasné, že lákadlo Ligy mistrů by mohlo na Old Trafford pomoci i jiným skvělým fotbalistům.

„Ujasněme si jednu věc. Musíme hrát Ligu mistrů. Aby tu nedošlo k nějakým nedorozuměním, klub jako Manchester United prostě patří do Ligy mistrů,“ dodal ten Hag.

Pro United bude letos v létě prioritou na přestupovém trhu podpis špičkového útočníka, kde by se klubu zamlouval především Harry Kane, ve hře je ale i řada dalších cílů v podobě Victora Osimhena, Goncala Ramose nebo Randala Kola Muaniho.

Vzhledem k letním obchodům a vědomí, že United musí současně dobře i prodávat, aby mohli dodržovat pravidla finanční fair play, by však k podpisu Kanea mohli sáhnout až v lednu. Zvláště pokud se anglický reprezentant rozhodne nepodepsat novou smlouvu v Tottenhamu Hotspur.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články