Zpět na » Premier League » Julian Ward po roce v roli sportovního ředitele opustí Liverpool. Přesune se do Ajaxu

Premier League - Julian Ward po roce v roli sportovního ředitele opustí Liverpool. Přesune se do Ajaxu

Julian Ward po roce v roli sportovního ředitele opustí Liverpool. Přesune se do Ajaxu © thisisanfield.com - Julian Ward

0

Líbilo se

19.03. - Liverpool v létě čeká velká přestavba, ale potřebovat na ní klub bude nového sportovního ředitele. Muž, který za ní měl být zodpovědný, klub opouští a od léta se stane sportovním ředitelem Ajaxu Amsterdam. Julian Ward je sportovním ředitelem Liverpoolu od léta a klubu pomáhal zejména svými kontakty z Jižní Ameriky. Právě to láká Ajax, který na tuto pozici chce dlouhodobou náhradu za Marca Overmaarse.

Julian Ward má i přes svůj poměrně stále nízký věk veliké zkušenosti ze spousty pozic. Dříve dělal skauta v Jižní Americe pro Manchester City, odkud pocházejí jeho rozsáhlé kontakty. V Liverpoolu strávil celou dekádu ve spoustě odlišných rolích a z velké části měl na starosti přestupy. To on stál za příchody jihoameričanů Luise Díaze a Darwina Núňeze. Od tohoto léta Liverpool vedl jako sportovní ředitel, ale již v listopadu oznámil, že je dost možné, že klub opustí po konci ročníku. Musíme ale říct, že v letním přestupovém období selhal. Liverpool nedokázal posílil posty, které potřeboval a sezóna podle toho vypadá.

Boss Ajaxu Amsterdam, kterým je legendární brankář Edwin van der Saar, shání dlouhodobou náhradu za bývalého sportovního ředitele Marca Overmaarse. Ajaxu se v letošní sezóně oproti minulým rokům nedaří a jednoznačně za to mohou odchody klíčových hráčů jako Lisandro Martinez a Antony. Ajax rád využívá hráče z Jižní Ameriky a proto je pro tento klub Julian Ward ideální volbou. Stát před ním bude těžký úkol znovu přebudovat Ajax k týmu schopnému trápit největší kluby planety. Přestavbu Liverpoolu bude mít na starost někdo jiný.

David Suchý / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články