Zpět na » Premier League » Sir Alex Ferguson chválí Erika ten Haga a říká: Rashford je fantastický, ale potřebujeme i další „zdroj“ gólů

Sir Alex Ferguson chválí Erika ten Haga a říká: Rashford je fantastický, ale potřebujeme i další „zdroj“ gólů

Sir Alex Ferguson chválí Erika ten Haga a říká: Rashford je fantastický, ale potřebujeme i další „zdroj“ gólů © strettynews.com, fotbalportal.cz - Ferguson a Rashford

3

Líbilo se

27.02. - Manchester United získal svou první trofej po šesti letech díky nedělnímu vítězství ve finále Carabao Cupu nad Newcastlem. Marcus Rashford si myslel, že vstřelil svůj 25. gól v sezóně, ale později byl gól uznán jako vlastní branka Svena Botmana. Sir Alex Ferguson byl ohromen jeho zakončením. Ovšem i on ví, že Red Devils potřebují posílit v ofenzivě.

Sir Alex Ferguson tvrdí, že Manchester United potřebuje další zdroj gólů, aby ulehčil nejlepšímu střelci Marcusi Rashfordovi.

United získali svou první trofej po šesti letech díky nedělnímu vítězství ve finále Carabao Cupu nad Newcastlem a jejich legendární bývalý manažer byl přítomen této slávě. Na oslavy jej pozval nový šéf United Erik ten Hag.

Marcus Rashford, který vstřelil šest z posledních 13 gólů United ve všech soutěžích, mohl zaznamenat 25. gól v sezóně, ale jeho trefa byla nakonec připsána jako gól vlastní gól Svena Botmana.

Alex Ferguson byl ohromen Rashfordovou formou, ale vyjádřil opatrnost ohledně spoléhání se United jen na tohoto útočníka.

„Je fantastický, jeho zakončení je vždy dobré a vždy střílí do dolní poloviny branky, což je pro útočníka opravdu důležité,“ řekl Ferguson pro Sky Sports a popsal Rashforda jako útočníka, který operuje spíše z levé strany než jako vyloženého útočníka.

„Je ve skvělé formě. Bohužel pro nás je hlavním zdrojem gólů, hodil by se nám nějaký navíc. Ale daří se mu to.“

Sir Alex: Ten Hag má klub pod kontrolou

Od doby, kdy Ferguson před téměř deseti lety odešel do důchodu, se United nepodařilo najít manažera, který by dokázal navázat na jeho odkaz vyhrávat trofeje a zároveň hrát atraktivní fotbal.

Ten Hag však na Old Trafford vrátil dobrou náladu a nyní doufá, že nedělní finále Carabao Cupu může být jen začátkem období, kdy United budou mít na kontě spoustu trofejí.

Ferguson, který byl s Ten Hagem vyfotografován na večeři před vítězstvím nad Barcelonou v osmifinále Evropské ligy, věří, že Nizozemec dobře odstartoval své působení.

„United si zakládají na úspěchu a on na to šel správně,“ řekl Ferguson, který získal 13 titulů v Premier League.

„Přivedl opravdu dobré hráče - myslím, že to bylo důležité - a on má klub pod kontrolou, což je pro něj opravdu důležité. Když přijdete do United, snažíte se hned začít dobře. Opravdu se mu to povedlo.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články