Zpět na » Premier League » Manchester United vidí vysněnou posilu na pravý kraj obrany ve Frimpongovi z Leverkusenu

Manchester United vidí vysněnou posilu na pravý kraj obrany ve Frimpongovi z Leverkusenu

Manchester United vidí vysněnou posilu na pravý kraj obrany ve Frimpongovi z Leverkusenu © bleacherreport.com - Jeremie Frimpong má skvělou formu

0

Líbilo se

Dnes 09:10 - První polovina sezóny Bayeru Leverkusen byla po fantastickém minulém ročníku jako horor. Klub se reálně svým postavením mohl bát sestupu. I přesto tu ale bylo pár jmen, která si zasloužila vysoké hodnocení. Mluvíme zejména o Jeremiem Frimpongovi. Mladý nizozemský obránce láká velkokluby. Hlavním zájemcem má být Manchester United, ale rozhodně není jediný.

Frimpong se narodil v Amsterdamu, ale už od roku 2010 žil a hrál v Manchesteru. Je produktem akademie Citizens, ale v prvním týmu nikdy šanci nedostal. Jeho velkého talentu si však všiml Celtic, který z něj udělal oporu zadních řad. Jeremie Frimpong byl skvělým prototypem moderního krajního obránce. Skvělý v ofenzivě. O to šlo. Po sezóně a půl přestoupil do Bayeru Leverkusen. V dresu německého celku se stal postupem času taktéž oporou. Když přišel, bylo mu pouhých 20.

V minulém ročníku pomohl 6 asistencemi do Ligy mistrů a k fantastickému 3. místu. Kdyby ho na celkem 7 zápasů nevyřadilo zranění, čísla by byla ještě lepší. Čekalo se, že forma Bayeru bude gradovat, jenže to se nestalo. Tým se hrozivě trápil a odnesl to i opěvovaný trenér Seaono. Bayer Leverkusen je aktuálně na 11. místě ale před příchodem Xabiho Alonsa bylo hůř. Přesto Frimpong neskutečně zaujal. Aktuálně má z pozice pravého obránce 5 gólů a 4 asistence. To jsou skvělá čísla, která z něj dělají druhého nejproduktivnějšího hráče týmu hned po Diabym.

V aktuální sezóně je Frimpong podle Whoscored vůbec nejlepším krajním obráncem Bundesligy. Lepší hodnocení má sice Benjamin Pavard, ale jemu k tomu pomáhají i dobré výsledky Bayernu, které hodnocení zvedají. Frimpong se na průměrných 7,10 dostal při sérii proher a katastrofální formě týmu. To je důvod, proč se o 22letého obránce zajímá třeba Manchester United, pro který by byl skvělou možností na pravý kraj obrany, kam shání posilu. Jeho aktuální hodnota je 25 milionů eur, ale přestupová částka bude vyšší. Red Devills ale nejsou jediným zájemcem o jeho služby.

David Suchý / footballinsider247.com

Nejnovější články