Zpět na » Premier League » Kevin Mbabu je údajně možnou posilou Manchesteru United

Kevin Mbabu je údajně možnou posilou Manchesteru United

Kevin Mbabu je údajně možnou posilou Manchesteru United © skysports.com - Kevin Mbabu se ve Fulhamu neprosadil

1

Líbilo se

18.01. - Manchester United ještě rozhodně není hotový tým a slabin má spoustu, ať už jsou větší, nebo menší. Problémem může být pravý kraj obrany, kde hraje solidně Diogo Dalot, ale jeho náhradník Aaron Wan Bissaka je zřejmě na odchodu. Právě protot mají Red Devills údajně jednat s obráncem Fulhamu Kevinem Mbabuem, jenž do Londýna dorazil teprve v létě.

Kevin Mbabu se už v roce 2013 přesunul na ostrovy. Newcastle přesvědčily Mbabuovi výkony ze Servette Ženeva a přivedli ho k sobě. Moc šancí ale nedostal a přes neúspěch u Rangers se dostal až zpět domů do Švýcarska. Stal se hráčem Young Boys Bern. Po hostování přestoupil natrvalo a stal se velkou hvězdou. Po dalších dvou skvělých sezónách si šel vyzkoušet Bundesligu do Wolfsburgu. Opět patřil mezi opory i přes to, že se klubu nedařilo. S vidinou dalšího velkého kroku šel do Fulhamu, ale není vůbec využíván. V posledních zápasech vůbec nebyl v sestavě.

Můžeme tedy asi říct, že po pouhém půl roce je 27 letý Švýcar na odchodu. Otázkou je, kam zamíří. Mluví se třeba o italské Monze, ale ta na jeho pozici dotahuje příchod Liroly z Marseille. Tento přesun tak padá, ale přišel mnohem zajímavější a překvapivější potencionální přesun. Fulham má být v pokročilém jednání o prodeji Mbabua s Manchesterem United, který by ho zřejmě chtěl jako záskok za Dalota. Znamenalo by to tedy zřejmě odchod Aarona Wan-Bissaky, o kterém se již dlouho spekuluje. Dalot je navíc mimo hru, a tak by měl Mbabu ze začátku šanci se ukázat.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články