Zpět na » Premier League » Manchester United by už nyní chtěl přivést Youriho Tielemanse z Leicesteru. V létě mu končí smlouva

Premier League - Manchester United by už nyní chtěl přivést Youriho Tielemanse z Leicesteru. V létě mu končí smlouva

Manchester United by už nyní chtěl přivést Youriho Tielemanse z Leicesteru. V létě mu končí smlouva © jerseyeveningpost.com - Youri Tielemans v Leicesteru nejspíš skončí

0

Líbilo se

16.01. - V dresu Leicesteru působí už od roku 2019 a je zázrakem, že ještě nehraje na věhlasnější adrese. Youri Tielemans je dlouhodobě jedním z nejlepších záložníků v Premier League a zájemců jsou vždy mraky. Celé se to točí prakticky okolo Arsenalu a Manchesteru United. A právě druhý jmenovaný gigant by ho chtěl za malou částku přivést již v lednu před tím, než mu v létě vyprší smlouva.

Od svých 5 let byl Tielemans hráčem Anderlechtu. V prvním týmu hrál pravidelně od 16 let a již v 18 letech měl přes 100 startů. Byl i kapitánem a jako jeden z nejlepších mladíků v Evropě přestoupil do Monaca. Psal se rok 2017 a stál 25 milionů eur. Ve Francii se ale neprosadil a začalo se mu dařit až na hostování v Leicesteru, kam definitivně přestoupil za 45 milionů eur. Od té doby je velkou oporou. Odehrál již 182 utkání a s týmem bojoval o Ligu mistrů prakticky v každé z posledních sezón.

Letos je to ale jiné. Liškám se nedaří, jsou až na 14. místě a pod trenérem Rodgersem se houpe židle. Klub asi letos žádný úspěch nečeká, bude bez evropských pohárů, a tak nedává moc smysl, proč by měl stále jen 25letý Belgičan podepisovat nový kontrakt. Ten starý končí v létě. Leicester tak nyní má šanci, aby ho alespoň za něco zpeněžil, jinak odejde zadarmo.

Jeho hodnota je aktuáně na úrovni 40 milionů eur, ale k tomu se případná přestupová částka ani nepřiblíží. Otázkou je, zda se najde někdo, kdo by byl ochotný pro jistotu a okamžitý efekt, nabídnout nějakou částku, nebo si počká na tvrdý boj v létě. Tím, kdo by chtěl Tielemanse údajně přivést už teď, je Manchester United, který patří mezi stálé zájemce o belgického reprezentanta. Red Devills šlapou a Tielemans je přesně ten, kdo by mohl tým opět posunout na nový level.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články