Zpět na » Premier League » Antonio Conte kritizuje brzký začátek Premier League

Antonio Conte kritizuje brzký začátek Premier League

Antonio Conte kritizuje brzký začátek Premier League © nbcsports.com - Antonio Conte

0

Líbilo se

26.12. - Trenér Tottenhamu, Antonio Conte, není spokojený s tím, že Premier League již v pondělí odehraje další ligové kolo. Do utkání, které bude odehráno pouze osm dní od finále Mistrovství světa v Kataru, tak nebude moci nasadit hráče, kteří se právě vrátili ze světového šampionátu a nezvládli ještě zregenerovat.

Antonio Conte si nemyslí, že je správné rozjet znovu anglickou Premier League pouhých osm dní od konce Mistrovství světa. Zdůraznil to na tiskové konferenci v předvečer Boxing Day, kdy jeho Tottenham odehraje domácí zápas s Brentfordem, jedním z týmů, který je v letošní sezóně velkým překvapením.

Nejsem z toho příliš nadšený,“ prohlásil italský trenér. „I když bych měl být šťastný, protože dvanáct mých hráčů bylo v Kataru a to znamená, že jsme na správné cestě pokusit se vyhrát něco podstatného. Ale teď to není snadné, protože fyzická kondice není na vrcholu.

Antonio Conte dal jasně najevo, že do utkání patrně pouze ty hráče, kteří se uplynulého Mistrovství světa v Kataru neúčastnili, a již oznámil, že dva hráči, kteří odehráli finále, francouzský brankář Hugo lloris a Argentinec Cristian Romero, do zápasu nenastoupí zcela jistě. „Hráči, kteří v Kataru nebyli a zůstali tady, pracovali tvrdě a nyní jsou ve velmi dobré fyzické kondici a jsem si jistý, že jsou na tom lépe než jejich spoluhráči z Kataru.“

Italskému trenérovi bude na hřišti chybět Rodrigo Bentancur, ten se ale do základní jedenáctky nepodívá kvůli diskvalifikaci. Uruguayský hráč se nicméně potýká s lehkým svalovým problémem. Nejméně měsíc bude mimo hru také Richarlison, který se zranil s Brazílií v Kataru. Problémy se šlachou má také Luca Moura. „Je to s ním velmi těžké, protože je to dobý hráč a hodně se snaží svůj problém vyřešit, ale nevím, co s ním bude v budoucnu,“ poznamenal na jeho adresu trenér Conte.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články