Zpět na » Premier League » Ronaldo odchází poražen, po letním přestupovém trhu značka CR7 upadá

Ronaldo odchází poražen, po letním přestupovém trhu značka CR7 upadá

Ronaldo odchází poražen, po letním přestupovém trhu značka CR7 upadá © thetimes.co.uk - Cristiano Ronaldo na lavičce Manchesteru United

2

Líbilo se

03.09. - Cristiano Ronaldo je velkým poraženým letního přstupového trhu, žádný z klubů o jeho služby nestál a v Manchesteru United se ze základní sestavy přesunul na lavičku. A United paradoxně hraje lépe bez portugalského útočníka. Jsme svědky počátku konce?

Letní přestupový trh je ofociálně uzavřen a po konečném hvizdu přichází čas na bilancování a první verdikty o tom, kdo odchází jako vítěz a kdo zůstal v poli poražených. Nikdo z letošního přestupového okna neodchází poraženější než ikona světhového fotbalu, Cristiano Ronaldo.

Rozhodnutí pokračovat v kariéře v Manchesteru United nevyšlo podle očekávání a Rudí ďáblové skončili v tabulce mimo příčky zaručující účast v Lize Mistrů. Pro CR7 bylo nepřijatelné, aby hrál pouze „v druhořadém“ evropském poháru, kterým je Evropská liga, a tak po pouhém roce hledal únikovou cestu z Old Trafford, aby ve svých sedmatřiceti letech měl možnost odehrát jedny z posledních zápasů v Lize Mistrů.

Odchod z Manchesteru United se ještě v červenci pro hráče jeho úrovně i kvalit, i přes odpor klubu, nezdál být velkým problémem. To si myslel portugalský hráč, jeho agent i fanoušci po celém světě a vsázelo se pouze na to, v jakém klubu Cristiano Ronaldo skončí. Původní plány a realita trhu byly ale velmi odlišné.

Jorge Mendes v létě klepal na dveře mnoha špičkových evropských klubů od Atlética Madrid, přes Chelsea, Neapol až po Sporting Lisabon, aby svého klienta umístil někde, kde bude moci hrát vysněnou Ligu Mistrů. Nikdo nebyl ovšem ochoten přijmout Ronaldův faraónský plat, který uzavřel Cristiana do pověstné zlaté klece. Někteří před ním zabouchli dveře přímo, podobně jako trenér Sportingu, který dokonce pohrozil rezignací na svůj post v případě angažování portugalského útočníka.

Jiní se k hráči otočili zády, aniž by dali vůbec prostor jakýmkoliv diskuzích, jako tomu bylo v případě Bayernu nebo Dortmundu. Znamená příliš mnoho ne začátek ústupu Cristiana Ronalda ze slávy? Stal se hráč, který by snem každého klubu jen rozmarem, kterého si v současné chvíli raději nikdo nechce pořídit?

Trh se uzavřel a a po týdnech odloučení se stalo to, co si nikdo nedokázal představit. Erik Ten Hag se sice vždy Ronalda zastával, ale zároveň uměl být kritický, nicméně především ukázal, že o sestavě rozhoduje pouze on sám, a že Manchester United umí vyhrávat i bez Cristiana Ronalda.

Rozhodnutí investovat na trhu 100 milionů eur za Anthonyho nemohlo být výmluvnější a pokud někdo pochyboval, pak posazení CR7 na lavičku ve většině odehraných utkání současné sezóny nepotřebuje další komentář. Kdo by sei dokázal představit, že bude mít Ronaldo po pěti kolech Premier League pouze jeden start v základu? Proti Liverpoolu nastoupil dokonce jen na čtyři minuty a proti Southamptonu a Leicesteru to také nebylo slavné. Zato United si připsal tři výhry, sice hubené, ale i ty se počítají.

Ronaldo se stal náhradníkem, ale je jasné, že se s takovou pozicí nespokojí. Mistrovství světa je za rohem a možná tak bude nakonec zatracovaná Evropská liga Ronaldovou spásou. Vše je v rukou Ten Haga, on bude tím, kdo rozhodne, jak zvládnout situaci na hřišti i mimo něj. Zatím mu čas dává za pravdu, alespoň do ledna, kdy se Jorge Mendes v zastoupení Ronalda pokusí opět o přesun hráče.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články