Zpět na » Premier League » Tvrdý pád velkého talentu. Dele Alli se neprosadil ani v Evertonu a míří na hostování do Besiktase

Premier League - Tvrdý pád velkého talentu. Dele Alli se neprosadil ani v Evertonu a míří na hostování do Besiktase

Tvrdý pád velkého talentu. Dele Alli se neprosadil ani v Evertonu a míří na hostování do Besiktase © goodwordnews.com - Dele Alli

0

Líbilo se

26.08. - Byl považován za jeden z největších talentů, běhajících po fotbalových pažitech, místo toho odchází v nejlepších letech do Turecka. Bývalý anglický reprezentant Dele Alli se po odchodu z Tottenhamu Hotspur nedokázal prosadit ani v Evertonu a příští sezónu tak stráví na hostování v Besiktasi.

Podle informací televizní stanice Sky dostane Everton od Besiktase za hráčovo hostování 1,86 milionu liber s tím, že turecký klub zaplatí pouhých 10 000 eur z Alliho mezd za odehraný zápas.

V závislosti na tom, jak si někdejší anglický reprezentant v Turecku povede, by se dohoda mohla v budoucnu změnit na trvalou.

Pro Alliho je každopádně přesun do Besiktase vysvobozením, po lednovém přestupu do Evertonu dostával šance většinou jen z pozice náhradníka a zoufale tak toužil po větším herním vytížení, které by se mu v Turecku mělo dostat.

Přestože za něj Everton nemusel v lednu hradit počáteční částku, v závislosti na splnění výkonnostních bonusů by Tottenhamu mohl dlužit až 40 milionů liber.

Prvních 10 milionů liber by tak Tottenhamu přistálo na účtu po Alliho 20 odehraných zápasech za Everton a součástí dohody je i 25 % pro Spurs z přestupové částky, pokud by Everton hráče v budoucnu prodal.

Dele AlliDele Alli bude ve své kariéře pokračovat v Turecku. (zdroj: skysports.com)

Dele Alli nicméně od svého příchodu patřil mezi okrajové hráče Evertonu, za který odehrál pouhých 13 utkání bez vstřeleného gólu, z nichž jen jedno bylo v základní sestavě, a to v poslední den minulé sezóny proti Arsenalu.

Alespoň malá naděje na lepší zítřky svitla Allimu před sezónou, kdy se bývalý záložník Spurs dvěma góly podílel na výhře Evertonu v přátelském utkání proti Blackpoolu a mnoho fanoušků jej vidělo jako ideální náhradu při absenci útočníka Dominica Calverta-Lewina.

„Doufám, že bude hrát důležitou roli,“ svěřil se před začátkem sezóny manažer Evertonu Frank Lampard.

„Dele je tu, aby nám pomohl a je pouze v jeho rukou, aby když přijdou, dokázal svoje příležitosti využít.“

„Znamená to dostat se při tréninku do lepší kondice a ukázat, že je schopen nastoupit do zápasů.“

Lamparda ale dvojnásobný vítěz ceny PFA pro mladého hráče roku v Premier League zřejmě přesvědčit nedokázal a v Besiktasi se tak bude snažit ukázat, že nepatří do škatulky hráčů, kteří nikdy nedokázali naplnit svůj potenciál.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Stupidny sasek co spadol v vysky priamo na rypak

James1991
Nejnovější články