Zpět na » Premier League » Haaland necítí tlak, adaptace se nebojí: Takový je život fotbalisty

Premier League - Haaland necítí tlak, adaptace se nebojí: Takový je život fotbalisty

Haaland necítí tlak, adaptace se nebojí: Takový je život fotbalisty © derbytelegraph.co.uk - Haaland v dresu City

0

Líbilo se

04.08. - Útočník Manchesteru City Erling Haaland má za sebou náročný debut v Community Shield proti Liverpoolu. Už tenhle víkend začíná Premier League a očekávání sou na hvězdného zakončovatele obrovská. Samotný hráč se však tlakem nezabývá a bere to jako součást profese fotbalisty.

Haaland před svým příchodem do Anglie nastřílel za Dortmund úžasných 86 gólů v pouhých 89 zápasech ve všech soutěžích, čímž se stal hlavním cílem nejlepších evropských klubů. Na velká očekávání a tlak si už zvykl a nedělá mu problém.

"Každý týden jste posuzováni za to, co děláte na hřišti, a musíte podat to nejlepší, co umíte. Jste vlastně druh baviče. Je to všechno o snaze užít si, žít přítomným okamžikem. Lidé mluví o tom, jak jste hráli před rokem, ale počítá se jenom další zápas," řekl na margo možného tlaku na jeho osobu

Očekávání fanoušků jsou obrovská, avšak stále je mu teprve 22 let a přiznává, že se připojil k City, aby mohl dále pracovat na svém rozvoji a zlepšovat se. "Mohu zlepšit všechno. Pokud si myslíte, že jsem dobrý v jedné věci, vždycky se můžu zlepšit v něčem jiném," dodal Haaland.

V rozhodování zahrál velkou roli i Pep Guardiola, kterého Haaland oboje a věří, že právě on mu pomůže postupovat v kariérním růstu. "Tohle je něco, co musím udělat. Jako mladý hráč, hrající za Pepa Guardiolu, hrající za nejlepší klub v Anglii, se musím neustále rozvíjet a zdokonalovat se ve spoustě věcí. To je to, co se mi na fotbale hodně líbí."

Patrik Binder / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články