Zpět na » Premier League » Chelsea se povedl husarský kousek. Vyfoukla Citizens Marca Cucurellu

Premier League - Chelsea se povedl husarský kousek. Vyfoukla Citizens Marca Cucurellu

Chelsea se povedl husarský kousek. Vyfoukla Citizens Marca Cucurellu © twitter.com, fotbalportal.cz - Marc Cucurella

2

Líbilo se

03.08. - Dlouho to vypadalo, že ho uloví Manchester City, který o něj měl eminentní zájem. Jenomže před pár dny se do věci vložila Chelsea a nyní slaví úspěch. Marc Cucurella míří z Brightonu, kam loni v létě přišel z Getafe za 15 miliónů liber, na Stamford Bridge za 52,5 miliónu liber. Debutová sezóna v Premier League se mu náramně podařila.

Španělský krajní obránce v pátek podal žádost o přestup ve snaze prosadit si přestup do Manchesteru City, ale šampioni Premier League nechtěli za čtyřiadvacetiletého hráče zaplatit požadovanou cenu Brightonu. Ale pak přispěchala Chelsea a ta se s Brightonem i samotným hráčem dohodla.

Seagulls již dříve odmítli nabídku Pepa Guardioly, který hledá náhradu za Oleksandra Zinčenka, jenž přestoupil do Arsenalu ta 30 milionů liber.

Marc Cucurella zažil velmi úspěšnou první sezónu v Premier League poté, co loni v létě přestoupil z Getafe v hodnotě přibližně 15 milionů liber, a byl vyhlášen hráčem sezóny v Brightonu.

Brighton nechtěl Cucurellu pustit a k prodeji ho přiměla až obrovská nabídka Chelsea i proto, že Cucurella měl na Amexu smlouvu ještě na čtyři roky.

Chelsea se rozhodla pro Cucurellu v době, kdy se objevily pochybnosti o budoucnosti levého obránce Marcose Alonsa, jehož chce údajně v létě podepsat Barcelona. Španělští giganti chtějí také kapitána Blues Césara Azpilicuetu, který má ještě rok platnou smlouvu.

První levý obránce Ben Chilwell, který přišel v srpnu 2020 z Leicesteru za 50 milionů liber, vynechal většinu minulé sezony kvůli zranění kolena, ale před sezonou se vrátil do plné kondice.

Svěřenci Thomase Tuchela letos v létě podepsali dvě smlouvy, když přišli Raheem Sterling za 47,5 milionu liber ze City a obránce Kalidou Koulibaly z Neapole za 33 milionů liber.

Všechny strany se již na přestupu dohodly. Zdravotní prohlídka proběhla v pořádku. Během čtvrtečního dopoledne Marc Cucurella podepíše dlouhodobou smlouvu až do roku 2028.

Proč Brighton ocenil Cucurellu na 50 milionů liber?

Elliot Cook ze Sky Sports analyzuje, jak Brighton přišel k prodeji Cucurelly za více než 50 milionů liber:

„Nabídka Manchesteru City ve výši 30 milionů liber byla v kuloárech Amexu považována za směšnou. Bylo cítit zklamání ze způsobu, jakým City postupovalo při snaze o získání hráče.“

„Argumenty Brightonu se skládají z následujících bodů: Po jedné sezóně v Premier League s Brightonem prodali Bena Whitea do Arsenalu za 50 milionů liber. Cucurella je nyní považován za lepšího hráče i z hlediska potenciálu.“

„Za druhé, Cucurella nemá smlouvu pouze na jeden rok, ale na pět let. Brighton ho podepsal z Getafe za částku pohybující se kolem 15 milionů liber. Guardiola prý Cucurellu během jeho působení v Getafe sledoval a dohlížel na jeho vývoj.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
MajklX - 04.08. Odpovědět

Prý “vyfoukla”…to mě baví. Nevěděl jsem, že “vyfouknout” jinému klubu znamená ochotu zaplatit o 20 milionů více než je ochoten zaplatit první klub Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

MajklX

už jsem psal jednou. nevím, zda byl tento post nutný, navíc za 1,5mld

ovmartin23
Související odkazy
Nejnovější články