Zpět na » Premier League » West Ham podal nabídku na Broju a Onanu

West Ham podal nabídku na Broju a Onanu

West Ham podal nabídku na Broju a Onanu © futaa.com - Armando Broja letos zářil v Southamptonu

0

Líbilo se

18.07. - West Ham chce do nové sezóny minimálně dvě další posily. A ty rozhodně nemají být zadarmo. Vždyť se jedná o rozdílové a zároveň velmi mladé hráče s obrovským prostorem pro rozvoj. Kladiváři učinili nabídku na útočníka Chelsea Armanda Broju, která má být v hodnotě 35 milionů eur a na záložníka Lille Amadou Onanu. Za toho je pak West Ham ochotný zaplatit 38 milionů eur a mluvíme o něm jako o prioritě.

Armando Broja je teprve 20letý útočník z Albánie, který do Chelsea přišel už jako malý kluk. V akademii platil za jednoho z nejtalentovanějších hráčů. V sezóně 19/20 dokonce debutoval v dresu The Blues v Premier League. Na 4 minuty naskočil do zápasu s Evertonem. Další sezónu šel hostovat do tradiční nizozemské destinace pro mladíky ze Stamford Bridge. Ve své první sezóně mezi dospělými za Vitesse vstřelil ve 30 zápasech 10 gólů a ukázal všem, čeho je schopen.

Vysoký, silný a zároveň rychlý útočník, který zkrátka ví, co před bránou dělat. V minulé sezóně se pak poprvé naplno představil v Premier League. Bylo to v dresu Southamptonu. 6 gólů ve 32 zápasech sice nejsou čísla, která vás posadí na zadek, ale všem je jasné, že tohle je teprve začátek. Broja uchvátil celý fotbalový svět a zájemci mohou Chelsea utrhat ruce. Everton, Newcastle a hlavně právě West Ham patří mezi favority tohoto souboje o služby mladého Albánce.

Amadou Onana je jméno, které bude širší fotbalové veřejnosti možná velkou neznámou. Pravdou ale je, že belgický záložník po loňském příchodu z Hamburku v Lille vyrostl v úplně jiného hráče. Už to není jen hráč, co jednou bude dobrý. Ve 20 letech je z něj hotový hráč, který ještě poroste. Neodehrál sice nějaký závratný počet minut, ale hlavně ke konci sezóny už byl většinou pro Lille nepostradatelným. West Ham se ale teprve může těšit, co tenhle belgický reprezentant v budoucnu dokáže.

Fyzicky je na Premier League připravený. Má 192 centimetrů a když se na vás řítí, radši byste zabočili rovnou do kabiny. Částka 38 milionů Eur je vskutku obrovská za 20letého záložníka, který má za sebou sezónu, kdy většinu ročníku ani nepatřil do základní sestavy. Bude na něj velký tlak. Onana má ale všechny předpoklady k tomu, aby ho zvládl.

West Ham zatím přivedl 3 hráče. Přeměnil hostování na trvalý přestup u brankáře Alphonse Areoly, ze Swansea přivedl záložníka Flynna Downese a dotáhl velkou posilu do obrany v podobě Nayefa Aguerda z Rennes. I za toho West Ham utratil 35 milionů eur.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články