Zpět na » Premier League » V Newcastlu se protestuje proti novým dresům

Premier League - V Newcastlu se protestuje proti novým dresům

V Newcastlu se protestuje proti novým dresům © welt.de - Nová kolekce dresů Newcastle

1

Líbilo se

15.05. - Údajný nový venkovní dres Newcastlu United vyvolal v klubu bouři nevole. Část dresu je vyzdobena v národních barvách saúdských majitelů. Zdá se, že ani logo tradičního klubu nezůstalo nedotčeno. Ještě před pár měsíci se davy fanoušků Newcastlu United převlékly za šejky, aby vyjádřily radost z nových majitelů. Ale nyní údajné nové dresy rozdělují příznivce. Bílý a zelený dres je nápadně podobný dresu národního týmu Saudské Arábie.

Internetem kolují uniklé obrázky dresu, který je bílý, se zelenobílým límečkem a pruhem na rukávech.

„Řekni mi, že to není pravda. Právě když jsme našli způsob, jak se smířit s realitou, něco takového nám připomene. Nechutné,“ napsal na Twitteru jeden fanoušek.

Další napsal: „Promiňte, ale je to na ho... To, že k nim patříme, neznamená, že bychom měli vypadat jako oni.“ V předchozích letech byly venkovní soupravy černé, modré nebo šedé.

Mohammed bin Salman, faktický vládce Saúdské Arábie, je předsedou Veřejného investičního fondu (PIF), který drží kontrolní 80procentní podíl v Newcastlu. Je mezinárodně tvrdě kritizován za závažné porušování lidských práv ve své zemi.

The Guardian citoval zástupce Amnesty International, když řekl, že pokud jsou zprávy o tričku pravdivé, ukazuje to snahu Saúdské Arábie využít sport k vyleštění své špatné situace v oblasti lidských práv.

„Navzdory všem protestům, aby klub a jeho saúdští vlastníci zůstali odděleni, se to jeví jako jasný důkaz toho, jak režim využívá Newcastle k vytváření pozitivního obrazu," řekl představitel Amnesty Felix Jakens.

Manchester City vs Burnley - Premier League

Vsaďte si na zápasy Premier League u Fortuny!

Kamil Zalabák / welt.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Je to venkovní dres, venkovní dresy mají různé barvy, které se často vůbec neshodují s barvami klubu, tak proč s tím mít najednou problém? Kdyby měli zeleno-bílý venkovní dres kdykoliv jindy v době, kdy majitelé nejsou ze Saudské Arábie (kterým by mimochodem měli děkovat za záchranu klubu) tak by proti tomu nikdo nic neměl

Tomguncz1

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Už to začíná..

AVSuvorov
Nejnovější články