Zpět na » Premier League » Trapas Manchesteru City: Socha Sergia Agüera vypadá jako Toni Kroos

Trapas Manchesteru City: Socha Sergia Agüera vypadá jako Toni Kroos

Trapas Manchesteru City: Socha Sergia Agüera vypadá jako Toni Kroos © welt.de - Socha Sergia Agüera

10

Líbilo se

15.05. - Manchester City umístil před stadion sochu jednoho ze svých nejzasloužilejších hráčů. Problém je však takový, že socha, která má připomínat střelce Sergia Agüera, vypadá spíš jako Toni Kroos. Mistr světa z roku 2014 to sám přiznal.

V současné době hráč Realu Madrid Toni Kroos rozdmýchal posměch fanoušků kvůli soše pro bývalého střelce Sergia Agüera. Poté, co na fórech zaznělo, že obrázek před stadionem Manchesteru City připomíná spíše Kroose (32) než Argentince Agüera (33), ozval se s názorem samotný německý fotbalista prostřednictvím Twitteru.

Ve skutečnosti socha odhalená v pátek měla představovat Agüera v jeho ikonické vítězné póze. Ukazuje jeho extázi přesně před deseti lety poté, co byl pravděpodobně jeho nejdůležitějším momentem za City, když vstřelil vítězný gól v nastavení při výhře 3:2 proti Queens Park Rangers v posledním zápase sezóny 2011/2012.

Manchesteru City stačila k zisku titulu jakákoliv výhra. Jenže City prohrával 2:1. V infarktovém závěru vyrovnal v nastavení exteplický Edin Džeko a v 94. minutě rozhodl o vítězství v zápase a tím i o titulu Sergio Agüero. Manchester City tak poprvé po 44 letech získal ligový titul a sebral trofej městskému rivalovi Manchesteru United.

Aguero musel ukončit kariéru ve 33 letech kvůli srdečním problémům. Útočník přestoupil do Manchesteru z Atlética Madrid v roce 2011. Odehrál za Manchester City 390 ligových zápasů a vstřelil 260 gólů. Za národní tým Argentiny odehrál 101 zápasů a vstřelil 41 gólů.

Socha, která se nachází na východní straně stadionu Etihad, byla vyrobena z tisíců svařovaných galvanizovaných ocelových profilů. V noci je osvětlena modrým světlem.

Před stadionem Manchesteru City se jednou provždy raduje Agüero - iDNES.cz

Kamil Zalabák / welt.de, fotbalportal.cz

Nejnovější články