Zpět na » Premier League » Prodej Chelsea je v nedohlednu, může zkrachovat. Čas má do konce května

Premier League - Prodej Chelsea je v nedohlednu, může zkrachovat. Čas má do konce května

Prodej Chelsea je v nedohlednu, může zkrachovat. Čas má do konce května © skysports.com, fotbalportal.cz - Roman Abramovič

1

Líbilo se

04.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Osud londýnského klubu, který sídlí na Stamford Bridge, stále zůstává velmi nejistý. Chelsea si bude muset poradit bez svého mecenáše Romana Abramoviče. Ten se kvůli restrikcím, které jsou způsobeny ruským vpádem na Ukrajinu, musí vzdát svého milovaného klubu. Nyní se pokouší o restrukturalizaci dohody, aby získal svou půjčku ve výši 1,5 miliardy liber zpět.

O těchto pokusech britská vláda moc dobře ví. Prodej Chelsea je zpochybněn kvůli neshodám ohledně toho, co se stane s 2,5 miliardy liber, za které by měl být klub prodán.

Konsorcium vedené americkým podnikatelem Toddem Boehlym je preferovaným zájemcem o koupi Chelsea, ale britská vláda nedovolí prodej uskutečnit, pokud nebude zcela jisté, že Roman Abramovič nedostane žádný z výnosů.

Před dvěma měsíci Abramovič nabídl Chelsea k prodeji a prohlásil, že nebude požadovat splacení svých půjček klubu a že veškerý výtěžek půjde charitativní nadaci pro všechny oběti války na Ukrajině.

Vláda 10. března uvalila na Abramoviče sankce, které mu znemožňují jakékoli podnikání ve Velké Británii.

Prodej Chelsea však provádí investiční banka Raine Group, kterou Abramovič jmenoval, a on bude mít konečné slovo při rozhodování o tom, kdo klub koupí.

Vláda si je vědoma pokusů o restrukturalizaci případného obchodu tak, aby Abramovič získal 1,5 miliardy liber, které klubu půjčil prostřednictvím své mateřské společnosti Fordstam Limited.

Vláda musí vydat zvláštní povolení k prodeji Chelsea a neudělala by to, pokud by některý z výnosů šel Abramovičovi nebo na splácení půjček, které mu klub dluží.

Vládní licence pro činnost Chelsea vyprší 31. května a hrozí jí, že pokud nebude klub prodán nebo licence prodloužena, zanikne.

Vedení Premier League se sejde 8. června, aby stanovilo nový ročník, a do té doby by Chelsea musela mít licenci, aby se mohla zúčastnit příštího ročníku. Chelsea a Abramovič se k tomu odmítli vyjádřit.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jenom další poluce myšlenkových eunuchů z Theatre of Tragedy Smajlík 3 Smajlík 13 Smajlík 3 Smajlík 13

TuffGong
Wazz - 05.05. Odpovědět

viditelný pláč skrývaný za smích Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Pokud vás baví premier league pusťte si náš podcast
https://www.youtube.com/watch?v=-jKDgiuocNk

484zwdbli

aspon mozu mat miestne Ucka vlhke slipy Smajlík 2 zaujimaju sa o Chelsea viac ako o svoj prehnity klub v ktorom ma aj upratovacka na Old Trafford vacsi zapal ako polovica hracov Smajlík 3

martyy_98

Komu budeš od června fandit až vás zruší, West Hamu, protože tam hrají Češi? Smajlík 2

AVSuvorov
Wazz - 05.05. Odpovědět

Nedávno tu tvrdil že je fan AC Milan, ale když se tu ryje do modrejch sraček tak kvičí většinou jako první … Smajlík 2

Wazz
Tygrice - 04.05. Odpovědět

Vypadá to že, se uvolní jedno místo do Ligy Mistrů a v Premier League. Smajlík 1 Smajlík 17 Smajlík 18 Smajlík 19

Tygrice
Wazz - 04.05. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz
Související odkazy
Nejnovější články