Zpět na » Premier League » Není cesty zpět: Lukaku musí být v létě prodán, protože noční můra Chelsea nejeví známky konce

Premier League - Není cesty zpět: Lukaku musí být v létě prodán, protože noční můra Chelsea nejeví známky konce

Není cesty zpět: Lukaku musí být v létě prodán, protože noční můra Chelsea nejeví známky konce © goal.com, fotbalportal.cz - Romelu Lukaku

5

02.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodnutí Thomase Tuchela nechat Romelua Lukakua, který přišel loni v létě do Chelsea za takřka 100 miliónů liber, po celý zápas proti Evertonu jen na lavičce náhradníků, i když Blues od 46. minuty prohrávali 1:0, je jen další ukázkou toho, že belgický hromotluk zřejmě nemá na Stamford Bridge budoucnost. V létě by měl odejít.

Belgický reprezentant se mohl jen nehybně a bezvýrazně dívat, protože věděl, že proti svému bývalému klubu, Evertonu, nenastoupí.

Ačkoli Chelsea proti sestupem ohroženým Toffees prohrávala 1:0 poté, co Richarlison na začátku druhého poločasu otevřel skóre, Thomas Tuchel se rozhodl, že při snaze o vyrovnání nepovolá svou rekordní klubovou posilu za 100 milionů liber.

Místo toho nasadil Christiana Pulišiče a Hakima Ziyecha, kteří se na hřišti připojili ke svému kolegovi Mateovi Kovačićovi, jenž o poločase nahradil Jorginha.

Ani Pulišič, ani Ziyech se však během 30 minut na hřišti nezmohli na nic, proto si Chelsea připsala třetí porážku v posledních šesti zápasech Premier League.

„Museli jsme stáhnout Jorgiho a já měl k dispozici jen tři střídání,“ znělo Tuchelovo stručné vysvětlení ponechání Lukakua na lavičce, když po zápase hovořil s novináři, ačkoli taková výmluva by na začátku sezony byla jen stěží uvěřitelná.

Poté, co v roce 2021 triumfálně dovedl Inter ke Scudettu, se od úřadujícího hráče roku Serie A očekávalo, že bude pro Chelsea rozdílovým hráčem, když bude čelit hlubokým a nízkým blokům, jako tomu bylo v neděli.

Místo toho není na Stamford Bridge ničím víc než hráčem s malým podílem.

Z posledních devíti Lukakuových vystoupení bylo pouze jedno od začátku, zatímco v roce 2022 ještě nevstřelil ligový gól.

Naposledy absolvoval 90 minut v únoru, v neslavném zápase proti Crystal Palace, kdy překonal rekord v nejmenším počtu dotyků zaznamenaných hráčem v poli v zápase Premier League (sedm) od počátku záznamů Opta.

Po tomto zápase v Selhurst Parku ho v sestavě nahradil Kai Havertz, který ve 12 zápasech zaznamenal osm branek, čímž ospravedlnil svůj výběr, ale v poslední době se německému reprezentantovi přestalo dařit a v posledních šesti zápasech se mu nepodařilo skórovat.

V zápase s Evertonem ho zjevně vyvedly z míry pokusy Yerryho Miny, který se ho snažil vytočit, a nasazení zkušenějšího a fyzicky impozantnějšího Lukakua by pro Tuchela mohlo být tou správnou cestou.

Místo toho si však ponechal teplákovou soupravu a plat 325 000 liber, který si za posledních sedm dní vydělal, tak učinil výhradně na trénincích.

To není pro Chelsea udržitelná situace, zejména vzhledem k její vlastnické situaci, a její vztah s Lukakuem je jedním z těch, ze kterých se musí co nejdříve vymanit.

Rozchod letos v létě by byl nejlepší pro všechny strany, a to i díky tomu, že GOAL.com zjistil, že hráč je nespokojený s nedostatkem herního času pod Tuchelem a zkoumá jiné možnosti.

Jednou z takových možností by mohl být AC Milán, pokud by došlo k jeho převzetí bahrajnským investičním manažerem Investcorp, přičemž potenciální noví majitelé Rossoneri by rádi udělali na přestupovém trhu pořádný rozruch.

Lukaku by však nejraději zůstal v Chelsea, aby jeho druhé působení v klubu bylo úspěšnější než to první, ale nakonec chce, aby mu trenérský štáb poskytl podporu a umožnil mu se rozvíjet.

Zdá se však nepravděpodobné, že by se jí dočkal, dokud bude ve vedení klubu Tuchel, protože německý trenér není ochoten přizpůsobit svůj styl fotbalu tak, aby do něj Lukaku zapadl.

Prodej Lukakua tak brzy po jeho návratu do klubu by byl pro Chelsea hořkou pilulkou, kterou by musela spolknout, a v případě prodeje v létě by za osmadvacetiletého hráče dostala jen zlomek toho, co za něj zaplatila.

Ale vzhledem k tomu, že situace se v posledních pěti zápasech Chelsea v této sezoně pravděpodobně nezmění, nastal čas učinit těžké rozhodnutí.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.