Zpět na » Premier League » Tomáš Souček vstřelil 10. gól sezóny. Pomohl West Hamu a překonal Baroše s Bergerem

Tomáš Souček vstřelil 10. gól sezóny. Pomohl West Hamu a překonal Baroše s Bergerem

Tomáš Souček vstřelil 10. gól sezóny. Pomohl West Hamu a překonal Baroše s Bergerem © twitter.com, fotbalportal.cz - Tomáš Souček

2

Líbilo se

20.05. - VIDEO Zápas pro něj začal velmi smolně. Ve 27. minutě lehce přizvedl rohový kop domácího Pereiry a míč skončil v síti West Hamu. Vlastní branka nakonec Tomáši Součkovi připsána nebyla. Pak už se ale v nastavení první půle trefil do té správné brány. Srovnal na 1:1 a nastartoval West Ham k obratu. Hammers vyhráli s WBA 1:3 a velmi se přiblížili jistotě účasti v Evropské lize.

West Ham měl už ve třetí minutě k dispozici pokutový kop. Jenomže Declan Rice napálil míč pouze do tyče. Ještě hůře bylo s Hammers ve 27. minutě. Pereira zahrával rohový kop a jeho centr na přední tyč lehce přizvedl hlavou Tomáš Souček. West Bromwich, který už je jistým sestupujícím, vedl 1:0.

Ovšem v nastavení prvního poločasu si Tomáš Souček na zadní tyči počíhal na centr Jesseho Lingarda a srovnal na 1:1. V posledních deseti minutách pak skóre otočili Ogbonna a Antonio. West Ham vyhrál 1:3. Díky tomu je aktuálně šestý.

Na pátý Leicester ztrácí 4 body, takže směrem nahoru už se neposune. Na sedmý Tottenham i osmý Everton má tříbodový náskok i lepší skóre než oba kluby. V posledním kole mu k jistotě účasti v základní skupině Evropské ligy stačí doma neprohrát se Southamptonem. Možná nebude potřebovat ani to.

Tomáš Souček potvrzuje, že zažívá úžasnou sezónu. Proti WBA vstřelil už svůj 10. ligový gól v této sezóně. Tím se stal prvním českým hráčem, který v jedné sezóně Premier League zaznamenal takový počet branek. Překonal Milana Baroše s Patrikem Bergerem. Oba dosáhli maximálně na 9 přesných zásahů.

asfssStatistiky Tomáše Součka před utkáním s WBA (zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Nejnovější články