Zpět na » Premier League » Özil se údajně dohodl na přestupu z Arsenalu do Fenerbahçe

Özil se údajně dohodl na přestupu z Arsenalu do Fenerbahçe

Özil se údajně dohodl na přestupu z Arsenalu do Fenerbahçe © im.haberturk.com -

1

Líbilo se

07.01. - Německý fotbalista tureckého původu Mesut Özil je blízko přestupu z Arsenalu, za který už třičtvrtě roku nehraje. Podle tureckých médií by měl dvaatřicetiletý kreativní záložník podepsat v novém působišti Fenerbahce Istanbul smlouvu na tři a půl roku.

Německý záložník naposledy vyběhl na trávník v dresu Gunners v březnu, od té doby si už za A-tým nekopl.

Na rozdíl od ostatních hráčů a zaměstnanců klubu navíc nepřistoupil na snížení platu o 12,5 procenta po přerušení Premier League kvůli koronaviru.

I to byl pravděpodobně důvod, proč jej Arteta nezapsal na soupisku pro Premier League a Evropskou ligu.

„Máme široký kádr, víme to. Je tady spousta hráčů, kteří půjdou na hostování, respektive odejdou úplně. To je momentálně priorita," řekl Arteta k cílům klubu během lednového přestupového období.

Arsenal se pokouší o přestup Özila už několik sezon, jenže bývalý německý reprezentant dosud vždy trval na tom, že svou lukrativní smlouvu s klubem dodrží.

„Můj postoj se nemění. V Arsenalu zůstanu do posledního dne svého kontraktu,“ řekl Özil v srpnovém rozhovoru pro The Athletic.

 Mesut Özil

Kreativní středopolař přišel na Emirates Stadium v roce 2013 za 50 milionů eur z Realu Madrid a s týdenním platem 350 000 liber je nejlépe placeným hráčem týmu. Smlouvu má do konce této sezony.

Za německý národní tým odehrál rodák z Gelsenkirchenu s tureckými kořeny 92 zápasů. Reprezentační kariéru ukončil po nepovedené obhajobě titulu na MS 2018 v Rusku a aféře s fotografií s tureckým prezidentem Recep Tayyip Erdoğanem, kvůli níž se stal terčem kritiky médií i svazu.

Mesut Özil

Gabriela Průšová / 90min.com

Nejnovější články