Zpět na » Premier League » Nejcennějším hráčem světa je Marcus Rashford. Jeho hodnota je přes 150 miliónů liber

Premier League - Nejcennějším hráčem světa je Marcus Rashford. Jeho hodnota je přes 150 miliónů liber

Nejcennějším hráčem světa je Marcus Rashford. Jeho hodnota je přes 150 miliónů liber © dailymail.co.uk, fotbalportal.cz - Rashford je nejhodnotnějším hráčem světa

3

Líbilo se

06.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Opět po půl roce jsou zde výsledky práce výzkumníků ve Fotbalové observatoři CIES. Ti vyhodnocují podle různých kritérií hodnotu jednotlivých fotbalistů. Podle jejich žebříčku je nejvýše postaveným hráčem Marcus Rashford z Manchesteru United. Jeho odhadovaná hodnota je 150,1 miliónu liber. Na druhém místě je Erling Haaland z Borussie Dortmund. Třetí pak liverpoolský Trent Alexander-Arnold.

Podle výzkumné skupiny CIES Football Observatory je Marcus Rashford z Manchesteru United považován za nejcennějšího fotbalistu současnosti. V půlročním seznamu hráčů z TOP 5 lig na světě hrají roli faktory jako přestupová hodnota, věk, délka smlouvy a další.

Rashfordova odhadovaná hodnota je 150,1 miliónu liber. A to i proto, že anglickému reprezentantovi vyprší stávající smlouva na Old Trafford za více než dva roky. Navíc obsahuje klauzuli o možném ročním prodloužení.

Za ním je Erling Haaland, norský zázrak z Borussie Dortmund. Jeho hodnota je 137,8 miliónu liber. Těsně třetí je další hráč z Premier League. Je jím Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu (137,4 miliónu liber).

sfas(zdroj: skysports.com)

Čtvrtý je Rashfordův týmový kolega - Bruno Fernandes (136,9 miliónu liber). Až za ním je Kylian Mbappé (135,4 miliónu liber). Ten byl minule na čele tohoto žebříčku, ale jeho aktuální kontrakt s PSG vyprší za pouhých 18 měsíců. Proto klesl.

V první desítce ještě je Jadon Sancho z BVB, Joao Felix z Atlética Madrid, Alphonso Davies z Bayernu, Raheem Sterling z Manchesteru City a Kai Havertz z Chelsea.

Cristiano Ronaldo se nevešel ani do první stovky (131. místo, 42,6 miliónu liber). Lionel Messi těsně ano (97. místo, 48,9 miliónu liber).

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

L Smajlík 2 L

TuffGong
Reklama
Reklama
Nejnovější články