Zpět na » Premier League » V Arsenalu jsem byl šťastný. Přestup do Barcelony byla chyba, přiznal Alexander Hleb

Premier League - V Arsenalu jsem byl šťastný. Přestup do Barcelony byla chyba, přiznal Alexander Hleb

V Arsenalu jsem byl šťastný. Přestup do Barcelony byla chyba, přiznal Alexander Hleb © goal.com -

1

Líbilo se

02.11. - Bývalý bulharský fotbalista Alexander Hleb patřil svého času k největším hvězdám Arsenalu. Na severu Londýna byl údajně velmi spokojený, ale po třech letech v Anglii neodolal a kývl na nabídku od Barcelony. Svého přestupu do Katalánska ovšem už za několik týdnů trpce litoval.

Rodák z Minsku přišel do Arsenalu v roce 2005 z německého Stuttgartu za 15 milionů eur. Pod vedením Arséna Wengera se postupně vypracoval na oporu záložní rady Gunners a hvězdu Premier League. Mel všechno a v klubu mu nabízeli prodloužení smlouvy, on ale odmítl a jeho kroky směřovaly za 17 milionů eur do Barcelony.

„Uběhlo už tolik let a pořád o tom přemýšlím. Ani dnes nevím, co se tehdy stalo a proč jsem učinil toto rozhodnutí," řekl bývalý běloruský reprezentant.

Alex Hleb

V Arsenalu jsem byl opravdu šťastný. Měl jsem tam kamarády, skvělé trenéry a hrál jsem za skvělý klub s krásným stadionem a úžasnými fanoušky. K tomu skvělá soutěž jako Premier League - měl jsem prostě vše.“

Hleb, který za Gunners odehrál 89 soutěžních zápasů, vzpomíná také na jeden z posledních rozhovorů, které absolvoval s trenérem Arsénem Wengerem.

„Plakal jsem, když jsem mluvil s Arséne Wengerem. Během letní pauzy jsme se bavili o mém možném odchodu. Říkal mi, že chce, abych zůstal, protože jsem pro něj důležitý hráč. Plakal jsem a nevěděl, co dělat,” odhalil v rozhovoru pro bulharská média.

Hleb
Hleb ostatně promluvil i o samotných začátcích v Barceloně, které pro něj byly velmi těžké.

„Barcelona je skvělý klub a vyhrál jsem tam několik trofejí, ale nehrál jsem tolik jako v Arsenalu. V té době se v mém osobním životě stalo hodně věcí. Můj začátek ve Španělsku byl špatný, ale vše byla moje chyba."

V Barceloně odehrál jen jednu sezonu, po které odešel postupně na hostování do Stuttgartu, Birminghamu a Wolfsburgu, aby své trápení ukončil trvalým přestupem do ruské Samary. Nic z toho se nemuselo stát, pokud by neopustil svůj milovaný Arsenal.

Alex Hleb
„Barcelona v té době patřila k top týmům, každý tam chtěl hrát, ale já byl tenkrát v Arsenalu opravdu štastný. Pokud jste v týmu šťastný, neměli byste odcházet," uvedl.

„O své kariéře samozřejmě stále přemýšlím. Když jste mladý, tak si říkáte, že před sebou máte spoustu a spoustu let, ale vše uteče opravdu velmi rychle. Nyní, když se děti ptají na mou kariéru a vy popisujete emoce, které jste prožíval, tak je to opravdu hezké,“ uvedl Alex Hleb, který ukončil svoji profesionální kariéru v březnu 2020.

Gabriela Průšová / en.as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Flow - 03.11. Odpovědět

No joo kamo nejsi sam...

Flow
peeko83 - 03.11. Odpovědět

Ten čas tak letí. Tenkrát měl Arsenal moc fajn zálohu a vlastně i obranu a taky útok. Jen těch trofejí nepřibývalo. Škoda. A tenkrát byl Hleb ještě z Běloruska Smajlík 7

peeko83

za 10 let bude takový článek o coutinhovi? nebo griezmanovi? ta barcelona je nějaká zakletá. ještě mě napadá song

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články