Zpět na » Premier League » Manchester United upravil Old Trafford a je přípraven na bezpečný návrat diváků

Premier League - Manchester United upravil Old Trafford a je přípraven na bezpečný návrat diváků

Manchester United upravil Old Trafford a je přípraven na bezpečný návrat diváků © i.pinimg.com -

1

Líbilo se

02.11. - Manchester United v posledních měsících udělal na svém stadionu Old Trafford technické úpravy, které by umožňovaly bezpečný návrat pro 23 500 fanoušků při dodržení všech předpisů. Red Devils dokonce připravili plán, podle kterého by příznivci přicházeli na stadion v různých časových prodlevách a při vstupu do areálu by jim měřili tělesnou teplotu.

Vše je ale prozatím nereálné, neboť britská vláda nepovolila konání sportovních akcí s diváky v hledišti. A to zástupce Manchesteru United mimořádně znepokojuje. Premiér Boris Johnson dokonce uvedl, že aktuální opatření mohou trvat ještě několik měsíců.

„Dostali jsme vládní předpisy a podle nich jsme upravili vše tak, aby byl náš stadion bezpečný," uvedla Collette Roche, provozní ředitelka klubu.

„Velmi nás mrzelo, když se vláda rozhodla pozastavit plány na návrat diváků. Poslední dva měsíce jsme strávili jednáním s vládou ve snaze zajistit ten správný přístup, který by umožnil přivítat 23 500 diváků v souladu s bezpečnými vzdálenostmi,“ dodala.

Old Trafford
Podle ředitelky je od vlády nepoctivé, že se k fotbalovým fanouškům chová jinak, než k ostatním skupinám.

„Je těžké pochopit, proč se lidé mohou shromažďovat v jiných prostředích, jako letadla, restaurace nebo dokonce kina, ale na stadiony mají přístup zakázán.“

Manchester United by návratem diváků alespoň částečně zmírnil negativní finanční dopad pandemie koronaviru, která klub připravila o očekávané milionové příjmy.

Old Trafford

Podle výkonného ředitele anglické Premier League Richarda Masterse je nejvyšší fotbalová soutěž v Anglii trestána několikanásobně. „V první řadě byl plán návratu fanoušků na tribuny od 1. října, ze kterého sešlo. Ve druhém šlo o financování sportu v celé zemi, v jehož schématu však fotbal nefiguroval. Ve třetím šlo o očekávání, že právě Premier League bude zachraňovat celý fotbal v zemi, ale fanoušci nemohou ani na tribuny.“

„A na závěr je to otevření různých zábavních podniků a podobných atrakcí, přičemž ani slovně nepadlo o možné účasti fanoušků na fotbalových zápasech, přičemž stadiony jsou jen o pár kilometrů dál," řekl Masters.

Old Trafford

Gabriela Průšová / skysports.com, sportbible.com

Nejnovější články