Zpět na » Premier League » Manchester City je blízko podpisu bývalého obránce Chelsea za 35 milionů liber

Premier League - Manchester City je blízko podpisu bývalého obránce Chelsea za 35 milionů liber

Manchester City je blízko podpisu bývalého obránce Chelsea za 35 milionů liber © thesun.co.uk - Nathan Aké

0

Líbilo se

21.07. - VIDEO Manchester City dělá rázné kroky k podpisu své první letní posily, kterou by se měl stát střední obránce Bournemouthu Nathan Aké. O bývalého hráče Chelsea usiluje řada anglických klubů, nejblíže k jeho podpisu má ale tým vedený Pepem Guardiolou, jenž za nizozemského reprezentanta nabídl 35 milionů liber.

Podle informací deníku The Guardian se Manchester City výrazným způsobem přiblížil k dohodě s Bournemouthem, kterému za Akého přestup nabídl 35 milionů liber, tedy o 5 milionů méně, než je výkupní klauzule, za kterou hráče může vykoupit jeho bývalý klub Chelsea.

Situaci přitom nadále monitoruje řada anglických klubů, které by rády využily nepříznivého postavení Bournemouthu v tabulce Premier League a jeho pravděpodobného sestupu.

Aké má sice na Vitality Stadium smlouvu až do roku 2022, dá se však očekávat, že vzhledem ke své hodnotě bude jedním z hráčů, které klub po svém případném sestupu z Premier League prodá.

A zdá se, že Akého dalším působištěm bude Etihad Stadium. Manchester City hledá nového stopera už od loňského odchodu Vincenta Kompanyho a byl spojován s Harrym Maguirem, který nakonec zamířil do Manchesteru United či Kalidouem Koulibalym.

Aké byl naopak často zmiňován v souvislosti s možným návratem na Stamford Bridge, kam zamířil v roce 2010 ve svých patnácti letech z Feyenoordu.

V prvním týmu se ale výrazněji neprosadil a v roce 2016 odešel na hostování do Bournemouthu, který jej v roce 2017 koupil nastálo za tehdy rekordních 20 milionů liber.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 22.07. Odpovědět

S výkupkou pro nás za 40m, pro City za 35 Smajlík 3 tak to jo

Eidur

1. padaj z ligy
2. to je nabídka City, ne konečná cena :-)

Boomhaur
Reklama
Reklama
Nejnovější články