Zpět na » Premier League » Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést?

Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést?

Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést? © express.co.uk - Nicolas Pepe

0

Líbilo se

18.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bývalý manažer Arsenalu Unai Emery přiznal, že měl minulý rok velký zájem o příchod křídla Crystal Palace Wilfrieda Zahy, nakonec ale ustoupil přání klubu, které upřednostnilo podpis Nicolase Pépého. Ten měl za sebou skvělou sezónu v dresu Lille, za které nastřílel 22 gólů, v Arsenalu ale zatím vysoká očekávání nenaplnil.

Přestože se Arsenal minulé léto nekvalifikoval do Ligy mistrů, rozhodl se posílit tým o kvalitního křídelního záložníka, schopného střílet góly a zlepšit kreativitu mužstva.

Kanonýři byli dlouhou dobu spojováni s příchodem Wilfrieda Zahy, který dal jasně najevo, že chce opustit Selhurst Park, jenže nakonec je odradila cena 85 milionů liber, o kterou si Crystal Palace řeklo za hvězdu z Pobřeží Slonoviny.

Přestože příchod Zahy upřednostňoval i Emery, klub se nakonec rozhodl podepsat senzaci Lille Nicolase Pépého, jenž měl za sebou vydařenou sezónu, během které nasázel v Ligue 1 22 gólů a Arsenal za něj neváhal utratit rekordních 72 milionů liber.

„Řekl jsem jim, že Zaha je hráč, kterého znám a chci,“ přiznal Emery. „Setkal jsem se s ním a chtěl přijít. Klub se ale rozhodl, že Pepe bude lepším hráčem pro budoucnost.“

„Odpověděl jsem, že potřebujeme vyhrávat teď a Zaha nám vyhraje zápasy. Dokázal nás porazit on sám. Ale je také pravda, že byl drahý a Palace ho nechtělo prodat.“

„Nakonec jsme tedy podepsali Pépého. Je to dobrý hráč, ale neznali jsme jeho charakter a bude potřebovat čas a trpělivost. Upřednostňoval jsem někoho, kdo zná ligu a nemusí se přizpůsobovat.“

Přestože Arsenal od své rekordní posily hodně očekával, Pépé se zatím nedokázal přizpůsobit rychlosti a důrazu Premier League a většinu sezóny strávil jako náhradník. Lépe si ale nevedl ani Zaha, který za Crystal Palace vstřelil jen tři góly v 30 zápasech.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články