Zpět na » Premier League » Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést?

Premier League - Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést?

Unai Emery nechtěl Nicolase Pépého. Kterou hvězdu chtěl do Arsenalu přivést? © express.co.uk - Nicolas Pepe

0

Líbilo se

18.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bývalý manažer Arsenalu Unai Emery přiznal, že měl minulý rok velký zájem o příchod křídla Crystal Palace Wilfrieda Zahy, nakonec ale ustoupil přání klubu, které upřednostnilo podpis Nicolase Pépého. Ten měl za sebou skvělou sezónu v dresu Lille, za které nastřílel 22 gólů, v Arsenalu ale zatím vysoká očekávání nenaplnil.

Přestože se Arsenal minulé léto nekvalifikoval do Ligy mistrů, rozhodl se posílit tým o kvalitního křídelního záložníka, schopného střílet góly a zlepšit kreativitu mužstva.

Kanonýři byli dlouhou dobu spojováni s příchodem Wilfrieda Zahy, který dal jasně najevo, že chce opustit Selhurst Park, jenže nakonec je odradila cena 85 milionů liber, o kterou si Crystal Palace řeklo za hvězdu z Pobřeží Slonoviny.

Přestože příchod Zahy upřednostňoval i Emery, klub se nakonec rozhodl podepsat senzaci Lille Nicolase Pépého, jenž měl za sebou vydařenou sezónu, během které nasázel v Ligue 1 22 gólů a Arsenal za něj neváhal utratit rekordních 72 milionů liber.

„Řekl jsem jim, že Zaha je hráč, kterého znám a chci,“ přiznal Emery. „Setkal jsem se s ním a chtěl přijít. Klub se ale rozhodl, že Pepe bude lepším hráčem pro budoucnost.“

„Odpověděl jsem, že potřebujeme vyhrávat teď a Zaha nám vyhraje zápasy. Dokázal nás porazit on sám. Ale je také pravda, že byl drahý a Palace ho nechtělo prodat.“

„Nakonec jsme tedy podepsali Pépého. Je to dobrý hráč, ale neznali jsme jeho charakter a bude potřebovat čas a trpělivost. Upřednostňoval jsem někoho, kdo zná ligu a nemusí se přizpůsobovat.“

Přestože Arsenal od své rekordní posily hodně očekával, Pépé se zatím nedokázal přizpůsobit rychlosti a důrazu Premier League a většinu sezóny strávil jako náhradník. Lépe si ale nevedl ani Zaha, který za Crystal Palace vstřelil jen tři góly v 30 zápasech.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články