Zpět na » Premier League » Jürgen Klopp chválil nejmladší tým v historii FA Cupu, „děti“ povzbuzoval James Milner

Premier League - Jürgen Klopp chválil nejmladší tým v historii FA Cupu, „děti“ povzbuzoval James Milner

Jürgen Klopp chválil nejmladší tým v historii FA Cupu, „děti“ povzbuzoval James Milner © twitter.com, fotbalportal.cz - Mladíci Liverpoolu

2

Líbilo se

05.02. - VIDEO Avizoval to již dopředu a tak se také stalo. Jürgen Klopp svým svěřencům slíbil volno, což se také dodržel. Opakovaný zápas v FA Cupu proti Shrewsbury z League One odehrál výběr Liverpoolu do 23 let. Z lavičky vedl mužstvo Neil Critchley. Německý kouč chválil historicky nejmladší výběr FA Cupu za postup po výhře 1:0. Přímo na Anfieldu byl James Milner.

Největší hvězdy chyběly. Jsou na dovolené a odpočívají. Do opakovaného duelu FA Cupu proti třetiligovému Shrewsbury nastoupil výběr do 23 let. Průměrný věk základní sestavy Liverpoolu byl 19 let a 102 dní, což je historicky nejmladší výběr v utkání FA Cupu.

I tak ale mladíci dokázali postoupit do dalšího kola. Výhru domácích znamenal vlastní gól Ro-Shauna Williamse ze 75. minuty.

Jürgen Klopp nebyl ani na lavičce. Mužstvo vedl Neil Critchley, trenér výběru do 23 let. Německý lodivod byl ale v neustálém kontaktu s trenérským týmem. Navíc měl schopného zástupce v Jamesi Milnerovi.

Zatímco jeho spoluhráči si užívají volna, James Milner zůstal v tréninkovém centru Liverpoolu, protože se zotavuje ze zranění zadního stehenního svalu. Chtěl nabídnout mladým hráčům podporu a rady.

„Včera s námi trénoval a zeptal se, jestli by mohl přijít. Bylo to velmi milé a plné respektu. Odpověď zněla: Samozřejmě, že ano.“

„Potom se ještě zeptal, zda by mohl přijít do kabiny. Odpověď byla znovu stejná. Bylo to skvělé. Dal hráčům cenné rady. Ani nevím, jak bych mu poděkoval,“ uvedl Neil Critchley.

„Hlavní manažer byl s námi v neustálém kontaktu. Od personálu máme zprávy, že byl naším výkonem nadšený. Dali jsme mu dárek v podobě zápasu proti Chelsea. Bylo to od nás mnohem lepší než předtím proti Aston Ville. Hráli jsme vyzráleji. Vytvořili jsme si šance a myslím si, že jsme zaslouženě postoupili,“ dodal kouč mladého výběru.

Jak již bylo zmíněno, Liverpool v dalším kole FA Cupu narazí na Chelsea. Do toho utkání už s největší pravděpodobností nastoupí hvězdy prvního týmu Reds.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To si museli dát vlastní gól, aby "děti" postoupily .... Blééé

pavelprvni

Ano, ve fotbale padají vlastní goly a dokonce i občas ten vlastní gol rozhodne o osudu utkání...přišel jsi na to pozdě, ale přece

Tomguncz9
peeko83 - 06.02. Odpovědět

Smajlík 3

peeko83
Související odkazy
Nejnovější články