Zpět na » Premier League » Výborné fotbalové představení dopadlo lépe pro Citizens, Lišky padly po devíti zápasech

Premier League - Výborné fotbalové představení dopadlo lépe pro Citizens, Lišky padly po devíti zápasech

Výborné fotbalové představení dopadlo lépe pro Citizens, Lišky padly po devíti zápasech © skysports.com - Obrat dokonal proměněnou penaltou Gündoğan

0

21.12. - REVIEW Ve šlágru kola anglické Premier League se proti sobě postavil třetí Manchester City a druhý Leicester. I navzdory tabulce byl favoritem domácí celek a papírové předpoklady se v konečném zúčtování vyplnily. Svěřenci kouče Guardioly porazili Lišky 3:1, postarali se tak o jejich první prohru po devíti utkáních.

Manchester City - Leicester 3:1

Branky: 30. Mahrez, 43. Gündoğan (pen.), 69. Jesus - 22. Vardy

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Fernandinho (C), B. Mendy - De Bruyne (90+1. Agüero), Gündoğan (79. Rodri), B. Silva - Mahrez, Jesus, Sterling (89. Foden)

Leicester City: Schmeichel (C) - R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell - Ndidi - Ayoze Pérez (68. D. Gray), Tielemans (77. Praet), Maddison, H. Barnes (64. Albrighton) - Vardy

Manchester City se od začátku střetnutí snažil kontrolovat hru, zatímco Leicester podle očekávání přijel na Etihad bránit a spoléhat na případné brejky. Skóre mohl otevřit po čtvrt hodině klání De Bruyne, jeho technické zakončení se ale odrazilo od tyče do autu.

Šok pro domácí příznivce přišel ve 22 minutě. Barnes vyslal dopředu Jamieho Vardyho, jenž se nenechal dostihnout Fernandinhem a špičkou kopačky dokázal šikovně přelobovat míč přes padajícího Edersona.

Riyad Mahrez podal proti svému bývalému zaměstnavateli výborný výkon (zdroj: skysports.com)

Na vyrovnání ale Citizens čekali pouhých omsn minut. Poté napřáhl Riyad Mahrez, jehož zakončení ztečoval mimo dosah gólmana stoper Söyüncü. Do konce první půle se obhájcům titulu podařilo dokonat obrat. Pereira ve vápně fauloval Sterlinga, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Gündoğan.

Po hodině zápasu mohl vnést klid do řad Manchesteru Kevin De Bruyne, Belgičan však sám před gólmanem nesmyslně volil přihrávku obsazenému Jesusovi. Na podruhé už ovšem tato belgicko-brazilská kombinace vyšla. V 69. minutě De Bruyne proletěl obranou a skvělou nahrávkou našel právě Jesuse, jemuž stačilo poslat míč do prázdné branky.

Zbylých dvacet minut si svěřenci trenéra Guardioly s jistotou pohlídali dvoubrankové vítězství a dotáhli se k Liškám na rozdíl jediného bodu. K obhajobě ale mají stále daleko, na Liverpool ztrácejí bodů jedenáct.