Zpět na » Premier League » Unai Emery brání Nicolase Pépého a přiznal, že chtěl do Arsenalu přivést hvězdu Liverpoolu

Unai Emery brání Nicolase Pépého a přiznal, že chtěl do Arsenalu přivést hvězdu Liverpoolu

Unai Emery brání Nicolase Pépého a přiznal, že chtěl do Arsenalu přivést hvězdu Liverpoolu © express.co.uk - Nicolas Pepe

1

Líbilo se

24.10. - Manažer Arsenalu Unai Emery se znovu zastal útočníka Nicolase Pépého, který se po svém letním rekordním příchodu za 70 milionů liber v Premier League zatím spíše jen trápí a jako příklad dal záložníka Liverpoolu Fabinha, o kterého podle svých slov loni výrazně usiloval.

Emery trénoval Paris Saint-Germain, když Fabinho skvělými výkony přispěl Monaku v roce 2017 k porážce jeho týmu v boji o ligový titul a španělský kouč připouští, že o záložníka po svém loňském příchodu do Arsenalu hodně stál.

Kanonýři v létě zlomili vlastní přestupový rekord, když za částku ve výši 70 milionů liber přivedli z Lille útočníka Nicolase Pépého, ten ale od svého příchodu na Emirates vstřelil zatím jen jeden gól a to navíc z pokutového kopu při výhře 3:2 nad Aston Villou.

Emery však trvá na tom, že Pépé potřebuje jen čas a jako příklad ukázal na Brazilce Fabinha, který se po nejistém startu svého působení na Anfield Road zařadil mezi opory klubu.

„Utratili jsme za Pépého hodně peněz, ale Pépé potřebuje čas na přizpůsobení se Premier League,“ prohlásil Emery. „Například ve Francii se mi hodně líbil Fabinho. Ještě když byl v Monaku, tak jsem jej chtěl přivést do Paris Saint-Germain.“

„Když jsem přišel do Arsenalu, bylo jeho jméno na stole, ale podepsal s Liverpoolem. Prvních šest měsíců nehrál, adaptoval se. Ale teď je úžasný a to samé chci s Ceballosem a Pépém.“

„Ale je to dlouhý proces a já v něj věřím a vím, že potřebujeme čas a trpělivost. Někteří fanoušci mají větší trpělivost, než jiní,“ dodal Emery.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články