Zpět na » Premier League » Rudí ďáblové si spravili chuť, v FA Cupu vyřadili obhájce prvenství, londýnskou Chelsea

Rudí ďáblové si spravili chuť, v FA Cupu vyřadili obhájce prvenství, londýnskou Chelsea © skysports.com - Paul Pogba měl prsty v obou brankách svého týmu

3

18.02. - REVIEW

Zápasem mezi Chelsea a Manchester United se uzavřeli osmifinálové klání v rámci anglického FA Cupu. Obhájce prvenství z Londýna pokračuje v nepřesvědčivých výsledcích, po prohře 0:2 se ze čtvrtfinále mohou těšit svěřenci trenéra Solskjaera.

Chelsea - Manchester United 0:2

Branky: 31. Herrera, 45. Pogba

Chelsea FC: Arrizabalaga - Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta (82. Zappacosta) - Kovačič (71. Barkley), Jorginho, Kante - Hazard, Higuain, Pedro (58. Willian)

Manchester United: Romero - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Herrera, Matič, Pogba - Mata (76. Pereira), Lukaku (73. Sanchez), Rashford (90+4. McTominay)

První půl hodina utkání probíhala klasickou hrou Chelsea, která sice držela balón na polovině soupeře, avšak kromě hlavičky Higuaína nelze vypíchnout žádnou zajímavější situaci. To Manchester vytěžil z minima maximum, v 31. minutě našel Pogba za obranou nabíhajícího Herreru, za jeho hlavičkou, směřující k pravé tyči, se Kepa jen ohlédl.

Těsně před odchodem do šaten udeřili Rudí ďáblové podruhé a prosadili se opět po centru, tentokráte z pravé strany. V pozici hlavičkujícího hráče byl Paul Pogba, jenž zužitkoval pěkný pas od Rashforda. Ačkoli Chelsea měla v prvním poločase přes šedesát procent držení míče, do kabin šla s dvoubrankovou ztrátou.

Gólová hlavička Andera Herrery z prvního poločasu (zdroj: skysports.com)

Za celý druhý poločas nelze vyzdvihnout žádnou akci, Manchester United si s přehledem držel dvoubrankové vedení a Chelsea se zmohla zase jen na bezúčelnou kombinaci. Za celých pětačtyřicet minut nebyla k vidění žádná střela na branku, Rudí ďáblové si tak po porážce s PSG spravili chuť postupem do čtvrtfinále FA Cupu, ve kterém se představí na půdě Vlků z Wolverhamptonu.