Zpět na » Premier League » Plno zraněných, avšak žádný gól, Manchester United se s Liverpoolem rozešel smírně

Plno zraněných, avšak žádný gól, Manchester United se s Liverpoolem rozešel smírně © skysports.com - Paul Pogba v souboji Jamesem Milnerem

3

Včera 20:20 - REVIEW

Znovuprobuzený Manchester United proti aspirantovi na titul, Liverpoolu. To byl jednoznačný šlágr 27. kola anglické Premier League, který ale branku nenabídl. Naopak bylo k vidění plno zraněných, Rudí ďáblové vyčerpali všechny tři střídání ještě před poločasovým hvizdem.

Manchester United - Liverpool 0:0

Manchester United: de Gea - Young (C), Smalling, Lindelöf, Shaw - A. Herrera (21. Pereira), McTominay, P. Pogba - Mata (25. Lingard, 43. Alexis Sánchez) - R. Lukaku, Rashford

Liverpool FC: Alisson - Milner, Matip, V. van Dijk, Robertson - Henderson (C) (72. Shaqiri), Fabinho, Wijnaldum - M. Salah (79. Origi), Firmino (31. Sturridge), Mané

Zápas byl na vyložené šance velmi chudý. Spíše, než šance se tak počítali zranění hráči, kterých bylo v utkání opravdu požehnaně. Už po dvaceti minutách musel střídat Ander Herrera, místo kterého do hry naskočil Pereira.

Uběhly další čtyři minuty a Ole Gunnar Solskjær musel sáhnout ke střídání znovu, zdravotní problémy tentokrát nenechaly pokračovat ve hře Matu, jehož nahradil Lingard. I Liverpool přišel o svého hráče, třetím zraněným během úvodní půl hodiny se stal Roberto Firmino, toho nahradil Sturridge.

V závěru poločasu byla k vidění konečně i nějaká pořádná šance, Pogba poslal pěknou přihrávku na Lingarda, který ale vybíhajícímu Alissonovi nestihl udělat kličku. Avšak co se nestalo, anglický křídelník si při pokusu obelstít brankáře ublížil a stal se čtvrtým hráčem, jenž musel předčasně opustit hřiště. Ole Gunnar Solskjær tak vyčerpal všechny tři střídání ještě před poločasovým hvizdem.

Čtvrtým a zároveň posledním zraněným se stal Jesse Lingard (zdroj: skysports.com)

I druhý poločas byl velmi chudý na šance, vypíchnout lze jen jediná ze 75. minuty, kdy po centru Pogby vracel Smalling před branku, odkud si Matip vstřelil ukázkového vlastence. Jenže radost Rudých ďáblů vydržela jen chvíli, Smalling se totiž v době převzetí míče nacházel v ofsajdovém postavení.

Po bezbrankové remíze je tak náskok Liverpoolu na čele tabulky už pouze jednobodový. Manchester United dokonce o jednu pozici klesl, kvůli výhře Arsenalu mu znovu náleží páté místo.

Ostatní zápasy 27. kola Premier League:

Cardiff - Watford 1:5 (82. Bamba - 18. Deulofeu, 61. Deulofeu, 63. Deulofeu, 73. Deeney, 90+1. Deeney)
West Ham - Fulham 3:1
(29. Hernández, 40. Diop, 90+1. Antonio - 3. Babel)
Burnley - Tottenham 2:1