Zpět na » Premier League » Proč byl Antonio Conte vyhozen? Klíčovou roli měla hrát textovka Diegu Costovi i odcizení s hráči

Premier League - Proč byl Antonio Conte vyhozen? Klíčovou roli měla hrát textovka Diegu Costovi i odcizení s hráči

Proč byl Antonio Conte vyhozen? Klíčovou roli měla hrát textovka Diegu Costovi i odcizení s hráči © skysports.com, fotbalportal.cz - Antonio Conte a Diego Costa

5

Líbilo se

13.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Antonio Conte už oficiálně není trenérem Chelsea. Po dvou sezónách byl vyhozen. Podle zdrojů SkySports má být za jeho vyhazovem hlavně odcizení s některými hráči, problémy v komunikaci mezi Antoniem Contem a klubovou radou a také i textová zpráva, kterou italský kouč poslal na konci mistrovské sezóny 2016/2017 Diegu Costovi.

Už šest měsíců se má o celé věci vyjednávat. Podle všeho nakonec skončí celá situace u soudu. Antonio Conte byl propuštěn z Chelsea. Po dvou letech. Ovšem v roce 2016 podepsal kontrakt na tři roky.

Vedení Chelsea je přesvědčeno o tom, že Antonio Conte svým chováním porušil podmínky smlouvy. V pátek ráno klub potvrdil Conteho konec na lavičce Chelsea.

Klíčovým důkazem má být textová zpráva, kterou Antonio Conte poslal na konci sezóny 2016/2017 Diegu Costovi. Brazilskému útočníkovi ve španělských službách napsal, že s ním nepočítá ve svých plánech.

Advokáti Antonia Conteho budou samozřejmě tvrzení Chelsea zpochybňovat. Začnou pracovat na tom, aby jejich klientovi bylo zajištěno vyplacení 9 miliónů liber, což má uvedeno ve smlouvě. Dohoda totiž byla podepsána na tři roky.

Podle zdrojů SkySports se vedení Chelsea během léta vehementně snažilo najít rozumné řešení a chtělo se s odcházejícím manažerem vypořádat.

Obě strany se ale neshodly ani na „zlatém padáku“, ani na termínových platbách, ke kterým by mělo dojít.

Podle všeho také došlo k výraznému posunu v jednání s Conteho nástupcem. Tím by se měl v brzké době stát Maurizio Sarri. Tuto informaci už potvrdil i Aurelio De Laurentiis, prezident Neapole. Chelsea udržela v trenérském štábu Paola Bertelliho, jednoho z Conteho klíčových fitness koučů. Měl by se připojit k trenérskému týmu Maurizia Sarriho.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články