Zpět na » Premier League » Antonio Conte už není trenérem Chelsea

Antonio Conte už není trenérem Chelsea

Antonio Conte už není trenérem Chelsea © skysports.com, fotbalportal.cz - Antonio Conte skončil v Chelsea

4

Líbilo se

12.07. - Očekávaný konec je tady. Podle všeho je hotovo a v nejbližší době by měla celou věc potvrdit i Chelsea. Na její lavičce po dvou sezónách končí Antonio Conte. Italský trenér s Blues hned ve své premiérové sezóně získal titul. V té nedávno uplynulé dovedl londýnský celek jen k pátému místu. Během sezóny se dostal do několika sporů s vedením klubu. Na jeho místo by měl přijít Maurizio Sarri.

Na Stamford Bridge strávil Antonio Conte dva roky. Nejprve se mu moc nevěřilo. Kompletně změnil systém a vsadil na rozestavení 3 - 4 - 3. S tím slavil nebývalý úspěch. Hned ve své premiérové sezóně mimo rodnou Itálii oslavil s Chelsea mistrovský titul.

Ovšem i přesto se víceméně už v závěru sezóny 2016/2017 začalo hovořit o jeho možném rychlém konci. Spekulace se množily. Ještě více zesílily během ročníku 2017/2018, kdy si Antonio Conte několikrát otevřeně stěžoval na vedení londýnského klubu i na svou malou pravomoc, co se týká přestupů.

Chelsea neměla příliš povedenou sezónu. V tabulce Premier League skončila až pátá a v blížící se sezóně se jí Liga mistrů netýká.

V pondělí Chelsea zahájila letní přípravu. Do tréninkového centra dorazil i Antonio Conte se svým štábem. Ovšem po třech dnech vyjednávání se dospělo k tomu, že italský kouč v klubu skončí.

Klub by měl převzít jeho krajan Maurizio Sarri. Ten je stále pod smlouvou v Neapoli, ale během včerejška Aurelio De Laurentiis, její prezident, oznámil, že Sarri by se měl skutečně stát novým lodivodem Chelsea. Vše by mělo být brzy oficiálně zpečetěno.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / bbc.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články