Zpět na » Premier League » Překvapilo mě, když se mi ozval Matićův agent s tím, jestli o něj máme zájem, řekl Mourinho

Premier League - Překvapilo mě, když se mi ozval Matićův agent s tím, jestli o něj máme zájem, řekl Mourinho

Překvapilo mě, když se mi ozval Matićův agent s tím, jestli o něj máme zájem, řekl Mourinho © espnfc.com - Nemanja Matić

1

Líbilo se

03.11. - Nemanja Matić během léta možná trochu překvapivě změnil dres, přestoupil do Manchesteru United, a vrátil se tak pod manažerská křídle Josého Mourinha, který Matiće do Anglie přivedl. Manažer Manchesteru přiznal, že jej překvapilo, když se mu Matićův agent ozval s tím, že by jeho klient mohl přestoupit.

Po příchodu do United, kteří Chelsea vyplatili 40 milionů liber, se Nemanja Matić stal jedním z nejdůležitějších pilířů Mourinhovy zálohy, což dokazuje i to, že v letošní Premier League nevynechal jedinou minutu. I díky tomu je Manchester druhý, čtyři body před čtvrtou Chelsea.

Řada lidí proto Matićův přestup vidí z pohledu Chelsea jako chybu. Phil Neville například prohlásil, že toho, kdo měl Matićův prodej na starost, by z Chelsea okamžitě propustil.

„Byl jsem překvapený, když mi Matićův agent volal a ptal se mě: ‚Chcete ho?‘ Překvapilo mě to, ale tohoto agenta znám dobře a vím, že jeho jednání je přímé věcné, neztrácí čas nějakými kličkami fabulacemi, kdy současný klub svého hráče dostává pod tlak tím, že rozšiřuje informace o tom, že o jeho klienta mají zájem jiné týmy,“ řekl Mourinho.

„Když se mě tedy zeptal, zda Matće chceme, věděl jsem, že to myslí vážně, a proto jsem neváhal s odpovědí, že samozřejmě chceme,“ dodal José Mourinho.

Již tento víkend se Nemanja vrátí na Stamford Bridge, ovšem jako soupeř týmu Blues. Spolu s ním na stadion Chelsea přijedou i další známé tváře, které kdysi v klubu působili - pochopitelně José Mourinho a záložník Juan Mata.

„Myslím, že na tom není nic neobvyklého. Slibuji vám, že na Stamford Bridge pojedeme ve stejném rozpoložení jako na Emirates a jako na kterýkoliv jiný velký zápas. Bude to velký zápas kvůli kvalitě soupeře, ne kvůli tomu, že jsem v týmu dříve působil,“ vyjádřil se Mourinho k nadcházejícímu duelu mezi Chelsea a Manchesterem.

„O nějakém zvláštním pocitu by se dalo hovořit, když jsem na Chelsea přijel jako soupeř poprvé - v roce 2009 s Interem a loni s United. Pak se z toho ale staly normální zápasy. Chelsea je úřadující mistr a Manchester United je Manchester United, proto to bude náročný a speciální zápas, ne proto, že já jsem Chelsea dříve trénoval a Matić s Matou za ní hráli,“ dodal portugalský manažer.

Manchester United se momentálně nachází na druhém místě tabulky, pět bodů za Citizens, městskými rivaly. Chelsea je čtvrtá a její výsledky jsou o něco méně vyrovnané - v úterý Blues herně nestačili na AS Řím, kterému podlehli 3:0.

„Chelsea je obhájce titulu a zároveň jeden z nejlepších týmů v zemi, a proto je považuji za kandidáta na titul. Myslím, že i oni se tak vnímají. Podle mě se o titul popere šest týmů - Everton i přes velké investice nedokázal zachytit tempo špičky tabulky. V současné době je v tabulce čtyři pět týmů, které jsou opravdu vyrovnané. I když Liverpool mírně ztrácí, jsem si jistý, že během pár týdnů se na ostatní dotáhne,“ uzavřel Mourinho.

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články