Zpět na » Premier League » Louis van Gaal se odmítl vyjadřovat k příchodu Josého Mourinha na Old Trafford

Louis van Gaal se odmítl vyjadřovat k příchodu Josého Mourinha na Old Trafford

Louis van Gaal se odmítl vyjadřovat k příchodu Josého Mourinha na Old Trafford © sportinglife.com - Louis van Gaal

2

Líbilo se

22.05. - VIDEO Louis van Gaal se na tiskové konferenci po vítězství 2:1 nad Crystal Palace ve finále FA Cupu rozhodl nevyjadřovat k informacím, podle kterých ho na lavičce Manchesteru United nahradí José Mourinho. Zprávy, podle kterých bývalý manažer Chelsea míří na Old Trafford, se objevily pouhou hodinu po zisku trofeje pro Manchester United.

Oslavy zisku první trofeje Manchesteru United od éry Sira Alexe Fergusona výrazně poznamenalo nešťastné načasování zpráv o příchodu portugalského manažera Josého Mourinha, který se podle BBC dohodl na angažmá na Old Trafford.

Přestože ještě před finálovým zápasem se mělo za to, že výhra by mohla zachránit nizozemského manažera na lavičce United, vedení a majitelé slavného anglického klubu se zřejmě rozhodli jinak a kontaktovali Mourinhova agenta Jorgeho Mendese, jenž se má v úterý dostavit k závěrečným jednáním.

Na pozápasové tiskové konferenci tudíž musel van Gaal odpovídat především na dotazy týkající se jeho budoucnosti na Old Trafford a příchodu nového manažera Josého Mourinha.

„Ukážu vám pohár, ale nebudu diskutovat o své budoucnosti s mými přáteli z médií, kteří mě vyhodili už před šesti měsíci,“ prohlásil van Gaal.

„Který manažer dokáže to, co jsem dokázal já? Nechci tu mluvit o svém odchodu.“


Jesse Lingard v prodloužení za stavu 1:1 svým gólem rozhodl o vítězství Manchesteru United, pro který se tak jednalo o zisk prvního FA Cupu od roku 2004, kdy s týmem slavil Sir Alex Ferguson.

„Už když jsem tady začínal jako manažer, tak jsem řekl, že jsme v procesu přestavby,“ dodal van Gaal. „Navzdory mnoha zraněním během letošní sezóny jsme ale skončili v lize na pátém místě a zvedli nad hlavu pohár.“

Na otázku, zda na lavičce United zůstane i pro příští sezónu, van Gaal odpověděl: „Podepsal jsem smlouvu na tři roky, takže nikdy nevíte.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články