Zpět na » Premier League » Louise van Gaala navzdory titulu z FA Cupu nahradí na lavičce United José Mourinho

Louise van Gaala navzdory titulu z FA Cupu nahradí na lavičce United José Mourinho

Louise van Gaala navzdory titulu z FA Cupu nahradí na lavičce United José Mourinho © sportinglife.com - Jose Mourinho a Louis van Gaal

1

Líbilo se

22.05. - VIDEO I přes sobotní vítězství v FA Cupu se Manchester United rozhodl udělat změnu na postu manažera a Louise van Gaala nahradí na Old Trafford José Mourinho. Zprávy o rozhodnutí Manchesteru United unikly ani ne hodinu po vítězném finále nad Crystal Palace, přičemž k dohodě by mělo dojít už počátkem příštího týdne.

Třiapadesátiletý portugalský manažer byl bez práce od loňského listopadu, kdy byl propuštěn po historicky nejhorším vstupu Chelsea do nové sezóny Premier League.

Už příští týden by se však měl přesunout na Old Trafford, kde nahradí Louise van Gaala navzdory tomu, že nizozemský manažer po sobotním vítězství 2:1 nad Crystal Palace ve finále FA Cupu získal pro Manchester United první trofej od éry Sira Alexe Fergusona.

Pro Louise van Gaala se nicméně podle všeho jednalo o poslední utkání na lavičce Manchesteru United, v úterý by měl totiž podle informací Sky Sports z Číny přiletět agent Josého Mourinha Jorge Mendes a dojednat dohodu o angažmá svého klienta.


Van Gaal již dříve trval na tom, že v Manchesteru United zůstane až do konce svého kontraktu v roce 2017, přestože se mu v letošní sezóně Premier League nepodařilo zajistit umístění v top čtyřce a tím pádem i kvalifikaci do Ligy mistrů.

64letý manažer během svého dvouletého panování na Old Trafford investoval do nových posil závratných 250 milionů liber, ale páté místo v tabulce znamená, že United budou v příští sezóně bojovat pouze v Evropské lize.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články