Zpět na » Premier League » Liverpool aktivoval výkupní klauzuli Christiana Bentekeho

Liverpool aktivoval výkupní klauzuli Christiana Bentekeho

Liverpool aktivoval výkupní klauzuli Christiana Bentekeho © setanta.com - Christian Benteke

2

Líbilo se

19.07. - Liverpool po prodeji Raheema Sterlinga podle očekávání investoval do příchodu nového útočníka a s Aston Villou se dohodl na přestupu Christiana Bentekeho. Liverpool složil výkupní klauzuli v hráčově smlouvě ve výši 32,5 milionu liber a belgický reprezentant v úterý podstoupí na Anfield Road lékařskou prohlídku.

Liverpool už ve čtvrtek podal Aston Ville nabídku ve výši 32,5 milionu liber, která automaticky aktivovala výkupní klauzuli v hráčově smlouvě na Villa Parku a během víkendu oba kluby dojednaly poslední detaily transferu.

Čtyřiadvacetiletý kanonýr by měl podle informací televizní stanice Sky Sports podstoupit v úterý ráno v Liverpoolu lékařskou prohlídku a následně podepsat smlouvu s The Reds, i přesto se nestihne včas připojit ke svému novému týmu na předsezónním turné.

Liverpool se z Bangkoku přesunul do Austrálie, kde vyhrál 2:1 nad Brisbane Roar, načež ho v pondělí čeká zápas proti Adelaide United a v pátek v Kuala Lumpur utkání s Malajsií.

Manažer Brendan Rodgers navíc přivádí útočníka, jenž jeho týmu dělal nemalé problémy, v posledních šesti vzájemných zápasech totiž nastřílel Liverpoolu hned pět gólů. Bentekemu zbývala na Villa Parku dvouletá smlouva a odchází s úžasnou bilancí 49 gólů ve 101 utkáních.

Rodgers si stanovil příchod kvalitního útočníka jako svůj primární letní cíl, Daniela Sturridge totiž sužují dlouhodobé zdravotní problémy, Mario Balotelli se na Anfield Road trápí a Raheem Sterling před týdnem zamířil za 49 milionů liber do Manchesteru City.

A právě částka získaná z prodeje anglického reprezentanta pomohla Liverpoolu ke složení výkupní klauzule v Bentekeho smlouvě, přestože Aston Villa chtěla svého klíčového hráče udržet. Benteke se stává už šestou letní posilou Liverpoolu, který letos na přestupech utratil už kolem 80 milionů liber.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články