Zpět na » Premier League » Liverpool začíná utrácet peníze utržené za Sterlinga – Za Bentekeho musí zaplatit 32,5 miliónu liber. Splní to?

Liverpool začíná utrácet peníze utržené za Sterlinga – Za Bentekeho musí zaplatit 32,5 miliónu liber. Splní to?

Liverpool začíná utrácet peníze utržené za Sterlinga – Za Bentekeho musí zaplatit 32,5 miliónu liber. Splní to? © skysports.com, fotbalportal.cz - Zaplatí Liverpool za Bentekeho horentní sumu?

3

Líbilo se

16.07. - Reds obdrželi za přestup Raheema Sterlinga 49 miliónů liber. Na dvacet procent z této částky mají nárok QPR. A vypadá to, že téměř celou zbylou sumu utratí Liverpool za Christiana Bentekeho. Za belgického útočníka podle zdrojů SkySports i Goal.com údajně musí Aston Ville zaplatit 32,5 miliónu liber a Reds jsou podle všeho ochotni tento požadavek splnit. Bude to dobrá investice?

Klub z Anfield Road, stejně jako loni, prodal i letos v létě velmi výhodně jednu z útočných hvězd. Zatímco v loňském roce to byl přestup Luise Suaréze do Barcelony, na kterém Liverpool vydělal, letos to byl odchod Raheema Sterlinga do Manchesteru City. Od bohatých šejků připlulo 49 miliónů liber. Ovšem 20 %, tedy 9,8 miliónu liber, by měli Reds odeslat do QPR.

Zbylou částku s největší pravděpodobností použijí na další přestupy. Nyní je však možné, že velkou část využijí na nákup Christiana Bentekeho. Podle všeho by měl být belgický útočník řešením v otázce nového hlavního střelce.

Čtyřiadvacetiletý hráč Aston Villy nastřílel od roku 2012 za Villans 42 gólů v 88 ligových zápasech. O Bentekeho se zajímá ještě Manchester United. Liverpool je však schopen zaplatit sumu, za kterou je Aston Villa ochotna Bentekeho uvolnit.

Začátkem tohoto týdne totiž manažer Tim Sherwood uvedl, že chce Bentekeho udržet za každou cenu, ale pokud přijde nabídka na 32,5 miliónu liber, připustil, že klub bude bezmocný.

„Myslím si, že Liverpool má v klubu šest nebo sedm útočníků Teď si nejsem jistý, kolik jich skutečně potřebují. Víme, že Christian je dobrý hráč a chceme jej udržet.“

Pokud Benteke na Anfield Road skutečně dorazí, stane se druhým nejdražším hráčem v historii klubu. Jen Andy Carroll stál více - 35 miliónů liber, když v roce 2011 přicházel z Newcastlu.

Liverpool už v létě získal do útoku Dannyho Ingse, také se z hostování v Lille vrátil Divock Origi. Přišel i Roberto Firmino z Hofenheimu. Jestliže je doplní Benteke, s největší pravděpodobností klub opustí Mario Balotelli, Fabio Borini a možná i Rickie Lambert.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, goal.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články