Zpět na » Premier League » Arséne Wenger odmítá přiznat, že je Arsenal zapojen do závodu o titul

Arséne Wenger odmítá přiznat, že je Arsenal zapojen do závodu o titul

Arséne Wenger odmítá přiznat, že je Arsenal zapojen do závodu o titul © zimbio.com - Arséne Wenger

2

Líbilo se

12.04. - Arsenal si po včerejší výhře 1:0 na půdě Burnley připsal už osmou ligovou výhru v řadě. Na vedoucí Chelsea aktuálně ztrácejí jen 4 body, ale Blues mají ještě dvě utkání k dobru. V příštím kole přivítají Gunners právě Chelsea a mohou se pokusit zamotat situaci okolo titulu. Arséne Wenger však takové věci odmítá. Soustředí se pouze na svůj tým.

Kanonýři dál pokračují ve vítězném tažení. Na hřišti Burnley vyhráli díky brance Ramseyho 1:0. Na kontě mají osm výher v řadě a v tabulce 66 bodů. Z druhého místa se dívají na vedoucí Chelsea se čtyřbodovým odstupem. Jenomže Blues mají k dobru dva zápasy. Jedním z nich je jejich dnešní souboj na stadionu QPR.

S Chelsea se Arsenal utká v příštím kole, kdy ji přivítá na Emirates Stadium. Budou mít tak šanci na snížení jejího náskoku. Například takový Thierry Henry se domnívá, že výhra jeho bývalého klubu by mohla Arsenal nakopnout a mohl by se ještě pokusit Chelsea dostihnout.

Kouč Gunners Arséne Wenger však takové řeči ponechává stranou. Ví, že osud má v rukou Chelsea a Arsenal může jen čekat na její případné ztráty. Francouzský kouč se stará hlavně o svůj tým.

„V současné době má Chelsea dvě utkání k dobru, ale my musíme pokračovat dál. Nejdůležitější věcí pro nás je naše konzistence výsledků.“

„To je důvod, proč je pro nás vítězství tak důležité. V tomto utkání to bylo hlavně o bojovnosti než o nějaké plynulosti hry.“

Po utkání chválil i hru soupeře a podle něj si Burnley zaslouží zachovat si prvoligovou příslušnost i pro příští ročník.

„Burnley hrálo perfektně organizovaně. Udržovali své rozestavení, zvládli to celých 90 minut. Musím pogratulovat jejich manažerovi. Myslím si, že si zaslouží zůstat v Premier League.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články