Zpět na » FA Community Shield » Leicester slaví zisk Community Shield. Jack Grealish má za sebou hořký debut

FA Community Shield - Leicester slaví zisk Community Shield. Jack Grealish má za sebou hořký debut

Leicester slaví zisk Community Shield. Jack Grealish má za sebou hořký debut © lcfc.com, fotbalportal.cz - Leicester slaví

2

08.08. - VIDEO První trofej nové sezóny získal překvapivě Leicester. Ten se v tradičním klání o Community Shield, kdy hraje vítěz Premier League proti vítězi FA Cupu, porazil ve Wembley Manchester City 1:0 díky proměněné penaltě Kelechiho Iheanacha z předposlední minuty zápasu. V dresu Citizens se poprvé představil i Jack Grealish.

Povedená premiéra to pro stomiliónovou čerstvou posilu Manchesteru City, která byla v centru pozornosti, nebyla. Jack Grealish naskočil do hry v 64. minutě, ale předvedl jen několik dobrých záblesků.

Naopak Kelechi Iheanacho, který přišel na hřiště v 79. minutě, o 10 minut později rozhodl zápas o trofej Community Shield, když proměnil pokutový kop. Leicester díky tomu vyhrál 1:0 a po triumfu v FA Cupu zapisuje do své historie zisk další trofeje. Tuto trofej získal Leicester naposledy v roce 1971, tedy přesně před půlstoletím.

Několik dobrých příležitostí promarnil Riyad Mahrez, který nastoupil proti svému bývalému klubu. Na vyprodaném Wembley diváci více gólů neviděli. Na straně Foxes byl hodně aktivní především Harvey Barnes.

V základní sestavě Manchesteru City nastoupil osmnáctiletý Samuel Edozie. Byl to jeho soutěžní debut. Velmi se mu dařilo v letní přípravě, kdy dal 3 góly ve třech zápasech. Prosadil se proti Prestonu, Barnsley i Blackpoolu. Tentokrát se mu to nepovedlo. Chyběli například zranění Kevin De Bruyne či Phil Foden.