Zpět na » Major League Soccer » Messi se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž dosáhl mety 600. vítězství na klubové scéně

Messi se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž dosáhl mety 600. vítězství na klubové scéně

Messi se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž dosáhl mety 600. vítězství na klubové scéně © iconsport.photo - Lionel Messi v dresu Interu Miami

1

Líbilo se

28.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Argentinská legenda dosáhla na další obdivuhodný kariérní milník, v prvním soutěžním zápase roku 2024 se dočkala jubilejního 600. vítězného utkání v rámci klubového fotbalu. Jihoamerickému šikulovi se to povedlo v klání jeho Interu Miami proti Salt Lake City, v němž celek z Floridy zvítězil 2:0. Pouze dva hráči mají na kontě více klubových skalpů. Prvenství drží Cristiano Ronaldo s aktuálně 673 výhrami, za ním figuruje Rogério Ceni, jenž se zastavil na čísle 631.

Žebříček


1.Cristiano Ronaldo (673 vítězných zápasů za klub)

Hvězdný Portugalec začal sbírat klubové skalpy již v roce 2002, kdy se objevil ve světě profesionální kopané. Vítězné euforie se nemohl nabažit v dresu Realu Madrid, který za jeho devítileté působení opanoval přes 300 duelů. Plejer s číslem 7 na zádech se rovněž radoval z 214 tříbodových klání, v nichž hájil barvy Manchesteru United.

Ronaldo


2.Rogério Ceni (631 vítězných zápasů za klub)

Brazilský gólman je jediným fotbalistou v tomto žebříčku, který již pověsil kopačky na hřebík. Ceni působil celou svou kariéru v Jižní Americe. V jejich začátcích oblékal dres klubu Sinop FC a posléze přestoupil do Sao Paula. Tam vychytal neuvěřitelných 623 vítězných zápasů. V proslulém brazilském mužstvu začínal v 90. letech a v roce 2015 zde završil aktivní kariéru. Klubová ikona se rovněž představila v národním týmu Kanárků, za něž nastoupila do 16 duelů.

Ceni


3.Lionel Messi (600 vítězných zápasů za klub)

Záložník číslo 10 s neuvěřitelnou herní inteligencí strávil drtivou většinu své bohaté kariéry v dresu Barcelony. V katalánském mužstvu dosáhl se svými spoluhráči na řadu úspěchů, k nimž docílil 542 vítěznými utkáními. Rok 2021 znamenal pro Messiho konec ve španělském velkoklubu, když přestoupil do PSG. Argentinec aktuálně sbírá další skalpy v dresu Interu Miami.

Messi

(zdroj obrázků: twitter.com)

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články