Zpět na » Segunda Division » Slavný španělský klub zvažuje žalobu na vedení soutěže

Segunda Division - Slavný španělský klub zvažuje žalobu na vedení soutěže

Slavný španělský klub zvažuje žalobu na vedení soutěže © newsbeezer.com - Fotbalisté Deportiva de La Coruña

1

Líbilo se

22.07. - Španělský fotbalový klub Deportivo La Coruňa zvažuje žalobu na vedení soutěže ve snaze vyhnout se sestupu do třetí ligy. La Coruňa sestoupila přestože nemohla odehrát svůj závěrečný zápas s Fuenlabradou. V týmu soupeře se totiž rozšířil koronavirus.

Podle pravidel soutěže se v takovém případě neodloží celé kolo, ale pouze konkrétní zápas. To se nelíbí vedení Deportiva, které žádá zopakovat celý program závěrečného 42. kola.

„Byla to chyba. Znehodnotilo to celou sezónu. Zápasy posledních dvou kol se měly odehrát všechny ve stejném čase. Stala se velmi vážná věc a my uděláme to, co budeme muset. Nepovažujeme sestup za regulérní,“ vyjádřil se prezident Deportiva Fernando Vidal.

Deportivo, španělský mistr z roku 2000, dále žádá o rozšíření příští sezóny Segundy na 24 účastníků.

Právní kroky zvažují i další kluby. Mezi nimi Elche, které sice figuruje na 6. místě a předběžně ho čeká baráž o nejvyšší soutěž, pokud však osmá Fuenlabrada získá v dohrávce s La Coruňou alespoň bod, sesadí Elche ze šestého místa. Mezi nespokojené patří také Rayo Vallecano a CD Numancia, tedy celky, které výsledek z Riazoru vzhledem k postavení v tabulce zajímal.

Shodně tvrdí, že odložením jediného zápasu došlo k hrubému ovlivnění soutěže a ohrožení zdraví všech zúčastněných.

Postup mezi elitu už dříve získaly Cádiz a Huesca. V baráži o postup se momentálně nachází Real Zaragoza, Almería, Girona a Elche.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Gabriela Průšová / football-espana.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články