Zpět na » Segunda Division » Souhrn 18. kola Segunda División: Elche vysoko rozstřílelo Alcorcón a dostalo se na první místo

Souhrn 18. kola Segunda División: Elche vysoko rozstřílelo Alcorcón a dostalo se na první místo

Souhrn 18. kola Segunda División: Elche vysoko rozstřílelo Alcorcón a dostalo se na první místo © elmejorblogdeapuestas.com - Segunda Division

2

Líbilo se

19.12. - REVIEW Podobně jako v Primera Division měla také svá druhá nejvyšší ligová španělská soutěž na programu poslední předvánoční kolo s pořadovým číslem osmnáct. V něm jsme měli možnost znovu vidět několik překvapivých výsledků a také velmi atraktivní duely.

Už v předehrávce se druhý celek tabulky Elche představil na domácí půdě proti Alrorcónu a dokázal potvrdit svou současnou formu, když svého soupeře vyprovodil z trávníku jednoznačně 6:0. První Hércules navíc prohrál v Numancii a Elche si tak dalo k Vánocům zajímavý dárek v podobě prvního místa v tabulce.

Na druhou pozici se nakonec doškrábalo Deportivo la Coruňa, které je hlavním favoritem na postup. To dokázalo v rámci 18. kola vyhrát na půdě nepříjemného Las Palmas 0:1 a je tak pouze o bod za vedoucím Elche. Stejný počet bodů má také třetí Hércules. Ještě o bod pozadu je Valladolid. Ten doma porazil béčko Barcelony nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Rozestupy v první polovině tabulky jsou celkem pravidelné. Další bod za Valladolidem je Alméria, která doma smetla Sabadell 3:0, na šesté pozici je zase o bod vzadu Celta Vigo. Ta si pro změnu doma poradila s Guadalajarou. Stejný počet bodů má ještě sedmá Córdoba, ale za ní už je čtyřbodová propast. Sedmý celek tabulky tak na prvního ztrácí pouze čtyři body a máme tak možnost vidět velmi vyrovnaný průběh sezóny.

Na sestupových pozicích se toho příliš nezměnilo, ale do velmi svízelné situace se pomalu dostávají dva celky. Cartagena a Gimnástic už ztrácejí na záchranu pět bodů, což by mohl být v další části sezóny už trochu problém, pokud nezačnou pravidelněji sbírat body. Také v tomto kole oba dva prohráli a potvrdili tak svou letošní mizérii.

Výsledky 18. kola Segunda Division:

Elche - Alcorcón - 6:0
Real Valladolid - Barcelona B 1:0
Xerez - Cartagena 3:0
Numancia - Hércules 2:1
Córdoba - Huelva 0:0
Celta Vigo - Guadalajara 2:0
Real Murcia - Alcoyano 3:2
Girona - Gimnástic 3:2
Huesca - Villarreal B 1:0
Las Palmas - Deportivo la Coruňa 0:1
Alméria - Sabadell 3:0

Kam dál?

Adam Tkadlec / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články