Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Naštvaný Klopp se vysmál spekulacím o Realu Madrid, do důchodu se ale ještě nechystá

Naštvaný Klopp se vysmál spekulacím o Realu Madrid, do důchodu se ale ještě nechystá

Naštvaný Klopp se vysmál spekulacím o Realu Madrid, do důchodu se ale ještě nechystá © iconsport - Jürgen Klopp

0

Líbilo se

25.03. - Bývalý trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se ostře ohradil proti množícím se spekulacím, které ho spojují s možným přesunem na lavičku španělského Realu Madrid před startem nadcházející sezóny 2026/2027. Slavný německý stratég nepůsobí v roli hlavního trenéra od konce ročníku 2023/2024, kdy opustil Anfield a následně přijal lukrativní pozici globálního šéfa fotbalu ve společnosti Red Bull.

Od jeho emotivního odchodu v roce 2024 byl Klopp spojován s hned několika prestižními trenérskými posty. Vzhledem k jeho tehdejšímu přiznání, že mu zkrátka došla energie, však není žádným velkým překvapením, že se stále drží mimo postranní čáru. Nedávno se ovšem objevily velmi silné zvěsti o jeho chystaném přesunu na stadion Santiago Bernabeu. Když byl osmapadesátiletý kouč během svého vystoupení v televizi Magenta TV, kde bude brzy působit jako expert pro blížící se mistrovství světa 2026, požádán o objasnění těchto fám, okamžitě a bleskově zareagoval.

„Je dobře, že o tom mluvíme,“ prohlásil Klopp, „kdy je příběh příběhem? Když někdo vezme list papíru a něco na něj napíše? Nebo když na tom skutečně něco je? Jaká by ta situace musela být? Že mi v určité chvíli zavolá Real Madrid a řekne, že u telefonu je Florentino Pérez a zeptá se jak se mám. Nebo stačí, když si to OE24 (rakouské médium) vymyslí? Netuším, jestli je to AI, nebo to píšou lidé, ale ten jejich článek je naprostý nesmysl.“

Konec kariéry? Zatím ne

Klopp s naprostou jistotou trval na tom, že z Madridu nedostal ani jeden jediný telefonát. Zprávy označil za čistý nesmysl a dokonce vtipkoval, že ve skutečnosti raději posílí lavičku jejich úhlavního městského rivala. „To mě štve,“ dodal naštvaně, „kdyby Real Madrid zavolal, už bychom o tom slyšeli, ale to všechno je nesmysl. Nezavolali ani jednou, ani jednou. Můj agent je na příjmu, můžete se ho zeptat. Jemu taky nevolali. Ale jo, podle těch šílených zpráv asi převezmu i Atlético Madrid, nejlépe ve stejnou dobu. Promiň, Madride, ale nejdřív mi budeš muset zavolat, abychom se domluvili.“

Kromě zpráv, které ho spojují s okamžitým návratem k trénování, byl Klopp také předmětem častých debat o definitivním odchodu do fotbalového důchodu. I tyto spekulace však na akci společnosti Magenta rázně odmítl, ačkoliv trvá na tom, že s návratem na lavičku nijak nespěchá.

„Momentálně na to vůbec nemyslím, kdo ví, co přinesou příští roky, ale v tomto ohledu nemám absolutně žádné plány,“ vysvětlil na závěr svůj postoj, „na svůj věk jsem v životě docela pokročil, ale jako trenér nejsem úplně hotový. Nedosáhl jsem důchodového věku. Kdo ví, co se stane v nadcházejících letech? Ale nic neplánuji.“

Přečtěte si také: Trest pro hvězdu Realu: Alexander-Arnold porušil pravidla, navíc přišel o nominaci do reprezentace

Nikolas Kočica /

Nejnovější články